Сільські бюджети на Тернопіллі поповнилися від оренди землі на 4,85 млн гривень

земляНа Тернопільщині на перше вересня цього року було 182 земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності площею 1,7 тис. га, право оренди яких підлягало продажу на торгах.

Головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області підготовлено та  проведено 78 електронних земельних аукціонів  (з них у серпні 15) з продажу права оренди 211 земельних ділянок (з них у серпні 62)  державної власності сільськогосподарського призначення розташованих за межами населених пунктів площею 2025,2399 га (з них у серпні 457,5849 га). Стартовий розмір орендної плати по цих земельних ділянках склав  2,26 млн. грн. (з них у серпні 370,65 тис.грн). Всього за цей період продано право оренди на 162 земельних ділянки загальною площею 1553,5424 га.

Під час торгів анульовано результати по семи земельних ділянках через відмову переможцем торгів укласти договір оренди землі. Також, визнано торги по 42 земельним ділянкам такими, що не відбулися у зв’язку з наявністю лише одного учасника, відсутності учасників  торгів, жоден з учасників не запропонував ціну вищу за стартову ціну лота та відмову переможця від підписання протоколу електронних земельних торгів.

У результаті місцеві бюджети сільських рад на території яких продавалось право оренди землі на конкурентних засадах, поповнились коштами від сплати річної орендної плати на 4,85 млн гривень. Розмір орендної плати в результаті торгів зріс у 2,96 рази від стартової ціни.

Середній розмір орендної плати по Тернопільській області переданих в оренду земель становив 3,36 тис. грн за гектар.

Галина Стецько.