Сільради Тернопілля можуть отримати гроші на проекти: 75% дасть облрада, 25% має забезпечити село

НарадаРада обласного конкурсу проектів розвитку місцевого самоврядування запропонувала внести зміни у програму, тобто збільшити фінансування та доповнити напрямки, за якими розробляють проекти.

Про це повідомляє сайт Тернопільської обласної ради.

Читайте також. Кременеччина: у селі за донорські кошти спершу вікна у школі поміняли, а потім сонячні батареї купили (Фото)

Отже, сьогодні, 13 лютого, відбулося засідання ради обласного конкурсу проектів розвитку місцевого самоврядування у Тернопільській області. Члени ради обговорили основні напрямки, за якими будуть розробляти та подавати проекти. Загалом їх є 14.

На засіданні запропонували включити до списку і такий пункт як ремонт комунальних доріг. Також присутні підтримали пропозицію першого заступника голови обласної ради, голови ради обласного конкурсу проектів розвитку місцевого самоврядування Сергія Тарашевського збільшити удвічі фінансування, що надає для реалізації проектів обласна рада. На засіданні погодилися змінити коефіцієнт співфінансування для сільських рад: від загальної вартості проекту 75% надаватиме обласна рада, 25% – сільська. Для районних і міських рад, які подаватимуть проекти та виграють їх, цей коефіцієнт не змінився – 50 на 50.

Читайте також. Молоді у селах Тернопілля бракує неформальної освіти, змістовного дозвілля — активісти (Фото)

Запропоновані радою обласного конкурсу проектів зміни винесуть для затвердження на сесії обласної ради. Члени ради обласного конкурсу також наголосили на низькій активності органів місцевого самоврядування щодо участі у конкурсі та визначили пріоритетні напрямки роботи з його популяризації та розширення просвітницько-інформаційної роботи.

Нагадаємо, програмою передбачили 3,7 мільйона гривень на проекти розвитку місцевого самоврядування. Подавати проекти можуть сільські, селищні, міські та районні ради області. Серед основних напрямків, за якими розробляють та подають проекти: впровадження енергозберігаючих і енергоефективних технологій на об’єктах соціальної та житлово-комунальної сфери, реконструкція, модернізація вуличного освітлення, сприяння організації будинків сімейного типу, освітнє, наукове та інформаційне забезпечення розвитку місцевого самоврядування тощо.

Довідково. Докладний перелік – тут.

Софія Левицька