Широкомасштабний наступ на Донбасі: екс-керівник розвідки сказав, чого очікувати від бойовиків

Росія зараз не планує широкомасштабних наступальних операцій на Донбасі.

Про це в ефірі телеканалу “112 Україна” заявив глава зовнішньої розвідки 2005-2010 рр. Микола Маломуж.

“Наші оперативні дані свідчать, що Росія зараз не планує широкомасштабних наступальних операцій, але створення зон потужного протистояння і в Криму, і на дебальцевському та маріупольському напрямках, буде поширення техніки, щоб не було і думки у ЗСУ та керівництва почати операцію зі звільнення”, – заявив він.

Він також прокоментував заяви Росії про нібито підготовку Україною теракту в Криму.

Читайте також: З Росії на Донбас зайшла довжеленна колона військової техніки

“Передбачалося, що під час навчання будуть розглядатися в режимі реального часу різні сценарії. Це проведення навчань, це обмеження дій, відповідно, всіх громадян Криму, і зрозуміло, направлення проти України, і стратегічно, щодо попередження можливих наступів або звільнення територій, відповідно демонстрація сили і нагнітання ситуації, направлення нової техніки та озброєння. І, зрозуміло, в цьому ж форматі, передбачаються варіанти дій начебто направлення терористичних атак з боку України. Але це не тільки в плані навчання, але і в режимі реального часу. Вони формували якраз цю операцію, вони її готували, і вона була реалізована. І тепер весь сценарій, який передбачав проведення системних навчань в плані демонстрації сили і недопущення повернення Криму Україні. І з іншого боку, начебто викрити диверсійні групи з боку України”, – заявив він.

За його словами, для цього треба підготувати реальну ситуацію, не навчальну, де були б докази і свідки.

Читайте також: Україна просить світ вплинути на Путіна, — заява МЗС

"Це спеціальна операція, яка довго готувалася, і зрозуміло, що наші колеги з СБУ і розвідки повинні діяти на випередження, щоб завчасно викривати інформацію. Якщо б ми її викрили, наприклад, тиждень тому, показали, що ця провокація готується, вже було б знецінено всі дії, які сьогодні є... Це вплив на весь світ, тому що це вдала експлуатація теми тероризму, що Україна нібито проводить такі операції в Криму", - заявив він.