Швеція і Фінляндія завершили переговори про вступ до НАТО

Прийом заявок на вступ у НАТО Швеції та Фінляндії 18 травня 2022 року. Фото – сайт НАТО

Північноатлантичний альянс завершив перемовини зі Швецією та Фінляндією про їхній вступ. 

Про це повідомили у пресслужбі 4 липня, пише “Європейська правда”

“Фінляндія та Швеція завершили перемовнии про вступ у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі, як домовилися минулого тижня лідери країн на саміті у Мадриді. Обидві країни офіційно підтвердили своє прагнення і спроможність виконувати політичні, юридичні і військові зобов’язання як членів НАТО”, – йдеться у комюніке. 

Делегацію Фінляндії очолювали міністр закордонних справ Пекка Хаавісто й міністр оборони Антті Кайкконен, Швеції - міністерка закрдонних справ Анн Лінде. 

Як зазначається, у вівторок 5 липня країни підпишуть протоколи про вступ. Після цього їх передадуть усім країнам-членам для ратифікації згідно з їхнім національним законодавством. 

Читайте також: Як Столтенберг особисто прийняв заявки Фінляндії і Швеції на вступ у НАТО: “Це історичний момент” (Фото, Відео)

Нагадаємо, Фінляндія та Швеція разом подали історичні заявки на вступ до НАТО 18 травня. Для Фінляндії це завершує багато десятиліть, а для Швеції - близько 200 років нейтралітету. 

Читайте також: Путін отримав більше НАТО біля РФ: Альянс розширюється і посилює підтримку України (Відео) 

Рішення про прийняття обох країн вже на червневому саміті у Мадриді до останнього була під питанням через вето Туреччини.