Шведським фанатам кінематографу покажуть нові українські стрічки (Відео)

reve_ta_stohne_on_tourЗ 25 жовтня до 7 листопада у шведському Гетеборзі відбудеться другий скандинавський фестиваль українського кіно, пише cultprostir.ua.

Глядачі побачать три повнометражні фільми та добірку короткометражних робіт. Фільмом церемонії відкриття стане  «Жива ватра» Остапа Костюка. Крім документальної картини про життя карпатських вівчарів, публіка побачить «Атомоград. Монтаж утопії» Станіслава Мензелевського, Анни Онуфрієнко таОлександра Телюка та фільм Дмитра Мойсеєва «Такі красиві люди».

Закриє фестиваль добірка короткометражних робіт: «Reve ta Stohne on Tour» Надії Парфан, та п’ять картин, присвячених українським містам,  з альманаху «Місцеві»: «70 вулиць» Макса Лижова, «На Сході» Петра Армяновського, «Серед хат» Оксани Носач, «Я на дитмайданчику» Поля Гранека та «Луганськ-Київ» Олени Панченко.

Читайте також: Цьогорічну Нобелівську премію з літератури отримав відомий співак

«Українське кіно не так часто дістається Скандинавії, а мрія показати його саме там народилася дуже давно. Місцева громада Гетеборга допомогла цю мрію реалізувати, знайшовши для фестивалю один з найавторитетніших кінотеатрів міста.

Що ж до загальної ідеї, то у всіх фільмах творці, так чи інакше, рефлексують на урбаністичні теми. А кому як не скандинавам показувати подібні рефлексії? Тому ми й чекаємо активного фідбеку від шведів. Постер, до речі, теж розробляли спеціально для Швеції. Плануються також покази в інших містах», - розповіла Cultprostir  Анна Корягіна, програмний координатор фестивалю.