Шумщина виконала план мобілізації, бо відмовилася від бронювання

отціЗавдяки патріотизму, спільній роботі органів місцевого самоврядування та громади вдалося забезпечити план мобілізації на Шумщині.

На цьому наголосила виконувач обов’язків голови Шумської райадміністрації Тетяна Побережна сьогодні, 18 лютого. Брали в ньому участь і представники влади, і громади, і духовенство.

Читайте також. «Діти мають рости з думкою, що кожен повинен захищати Батьківщину», — архиєпископ Нестор (Фото)

– У нашому районі ми пішли на непопулярний крок – відмовилися від бронювання, – каже Тетяна Побережна. – Щоб виконати завдання мобілізації, об’єдналися райадміністрація, районна рада, міські, сільські та селищні ради. Почали працювати одночасно в одному напрямку. Мені приємно представляти район, в якому є така самосвідомість. Дуже багато жителів Шумщини сьогодні в Дебальцевому, тому наш обов’язок підмінити їх, бо вони дійсно виснажені. Мені приємно, що всі розуміють це.

Тетяна Побережна наголосила, що сім’ї, в яких чоловіки стали на захист України, не залишися наодинці зі своїми проблемами.

Читайте також. «В Україні ще не перевелися патріоти, гідні сини славетних предків», — боєць батальйону «Свята Марія» (Фото)

– Якщо у них лише виникають труднощі, ми одразу їх вирішуємо. Коли маємо злагоджену команду, ці питання вирішувати легше. Ми здійснювали активну просвітницьку роботу, ходили від хати до хати, спілкувалися з людьми та пояснювали їхній обов’язок, – підкреслила в. о. голови Шумської РДА.

Нагадаємо, напередодні у Тернополі ухвалили Звернення щодо питань мобілізації. Подаємо повний текст, оприлюднений на сайті ОДА.

Дорогі брати і сестри, співвітчизники!

Вперше від часу відновлення своєї незалежності Україна постала перед загрозою зовнішньої небезпеки та особливими внутрішніми викликами.

Норми міжнародного права та принципи моралі плюндруються у намаганні змусити українців відмовитися від можливості самостійно визначати своє майбутнє. Докладаються значні зусилля щоби зруйнувати суверенітет та цілісність нашої держави.

Читайте також. Сумна звістка: Тернопіль зустрічає «кіборга» Івана Вітишина

Як глави і представники Церков і релігійних організацій України ми намагаємося і будемо робити все, що від нас залежить, для припинення кровопролиття, встановлення міцного миру, подолання ворожнечі між людьми та народами. Разом з тим ми визнаємо право людини та держави боронити себе від агресії, від тих, хто незаконно взявши в руки зброю замислив зло, сіючи смерть, горе та сльози на українській землі Донбасу.

Тому ми закликаємо віруючих, у відповідності до своїх релігійних переконань та можливостей, брати участь в обороні Батьківщини. Заради спільної перемоги один нехай йде до війська, інший нехай посильно працює, допомагаючи армії як капелан, волонтер, у шпиталях, нехай допомагає родинам військовослужбовців, постраждалим мирним мешканцям Донбасу та вимушеним переселенцям.
Ми звертаємо свій голос до політиків та державних керівників: всі суперечності слід відкласти, об’єднавши зусилля для захисту Батьківщини, для боротьби з головним внутрішнім злом – корупцією, для проведення необхідних економічних і політичних реформ на благо всього українського народу. В минулому наш народ не раз зазнавав поразки саме тому, що його провідники сварилися між собою, у час зовнішньої агресії продовжували сперечатися за владу і повноваження. Уроки історії маємо пам’ятати, щоби нині не припускатися старих помилок.

Читайте також. Активісти Автомайдану везуть передачі з Тернополя на передову — потрібне пальне

Для подолання агресії, встановлення справедливого миру в Україні потрібна консолідація зусиль суспільства, всіх гілок державної влади, політичних партій та громадських організацій. До такого єднання зусиль у обороні Батьківщини, у допомозі захисникам Вітчизни та постраждалим мирним мешканцям Донбасу ми закликаємо і віруючих всіх Церков та релігійних організацій. Заради свободи і свого майбутнього ніхто не повинен залишатися осторонь у час боротьби за мир, незалежність і свободу своєї країни.

Всіх віруючих ми закликаємо продовжувати молитви про мир у державі, про зупинення кровопролиття, про перемогу правди, утвердження справедливості та свободи. Особливо закликаємо молитися про захисників України, які заради нас віддають своє життя. Сподіваємося, що з Божою допомогою мир, порозуміння та процвітання повернуться на українську землю. Нехай благословення Всевишнього перебуває з усіма, хто захищає Україну, прагне миру та бореться за правду…”.

Софія Левицька