Штраф або в’язниця: лісники на Тернопільщині розповіли про відповідальність за незаконну рубку дерев

За самовільну рубку дерев для фізосіб передбачене покарання — штраф від 15 до 30, а на посадових осіб — від 70 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо рубали в заповідниках, можете потрапити й у в’язницю.

Про це розповіли в прес службі Тернопільського ОУЛМГ. Щороку з настанням осінньо-зимового періоду більшість населення задумується над тим, як опалювати власні домівки. Особливо це питання актуальне із збільшенням варто газу й електроенергії.

Оптимальним шляхом вирішення даного питання є придбання дров. Але є люди, які вирішують це питання інакше. Вони, йдучи до лісу, самовільно спилюють дерева. Але за самовільну рубку дерев передбачене покарання відповідно до ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якою стягується штраф в розмірі від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від 70 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Більше того, лісопорушник відшкодовує нанесені ним збитки лісовому господарству. Розмір збитків залежить від розміру пенька спиляного дерева та кількості незаконно зрізаних дерев. 

За самовільну рубку у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду передбачена Кримінальна відповідальність у вигляді покарання штрафом від 1500 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 3 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк.

Для запобігання незаконних рубок та збереження лісового фонду державною лісовою охороною Тернопільське обласне управління лісового та мисливського господарства та всіх державних лісогосподарських підприємств регулярно проводяться рейди по виявленню правопорушників.

Тож лісники просять громадян не залишатись байдужими у питанні збереження лісу від незаконних рубок дерев та повідомляти про всі відомі факти незаконної рубки дерев та про осіб, що її вчинили.