Штайнмаєр каже, що для організації миротворчої місії ООН в Україні потрібні місяці

Штайнмаєр Франк ВальтерМиротворча місія ООН в Україні можлива, але її підготовка займе декілька місяців. Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, передає “Радіо Свобода“.

“Місія ООН може зіткнутися з серйозними перешкодами: досвід показує, що потрібно кілька місяців для того, щоб підготувати миротворчі війська для розгортання. До цього ще потрібно отримати мандат ООН. Питання, чи це можливо при підтримці Росії або Китаю (членів Ради безпеки ООН, що мають право вето, – ред.)”, – повідомив Штайнмаєр.

“У будь-якому випадку, з або без мандата ООН, ми не можемо втрачати час і повинні мати дані з місця події набагато швидше, щоб контролювати дотримання угоди про припинення вогню. Тому ми сподіваємося на те, що вже маємо, а саме – на місію спостерігачів ОБСЄ, яку треба розширити і зробити більш ефективною”, – зазначив Штайнмаєр.

Також глава МЗС Німеччини повідомив, що у вівторок зустрінеться в Парижі з міністром закордонних справ Росії Лавровим і обговорить з ним хід дотримання лютневих мінських домовленостей. "Це важливо, що сепаратисти припинили свою військову діяльність. Росія повинна продовжити тиск на них", - підкреслив Штайнмаєр.