Машовець пояснив, який сценарій нападу на Україну підготував Кремль

Костянтин Машовець. Фото - Expres.ua
Костянтин Машовець. Фото – Expres.ua

На кордоні з Україною Росія утримує велике угруповання своїх військ, та якщо Кремль таки зважиться напасти на Україну, то Путін спершу пустить в хід крилаті ракети, а підрозділи армії РФ може ввести в Україну на завершальній стадії військової операції.

Про такий розроблений Кремлем сценарій повідомив координатор групи «Інформаційний спротив» військовий експерт Костянтин Машовець.

Він пояснив, що Путін насамперед захоче використати фактор несподіванки, тому перших ударів по ключових об’єктах в Україні Росія може завдати крилатими ракетами з території РФ.

“Спочатку раптово потік «Калібру» (крилата ракета — ред.) по системі військового і державного управління, об’єктах ППО, ПУ (пунктах управління – ред.) і складах з паливом та боєприпасами, причому з рубежів і позиційних районів, на яких нам не дістати їх носіїв. Доповниться це, цілком можливо, “Іскандерами” та атаками заздалегідь інфільтрованих на нашу територію груп ССО РФ. Потім — добивання вцілілих об’єктів, цілком можливо — підключення тактичної авіації, блокування комунікацій і ряд оперативно-тактичних десантів із захопленням ключових і стратегічних об’єктів і точок. І лише потім введення обмеженого контингенту”, — пояснив вірогідний план Кремля з вторгнення армії РФ в Україну військовий експерт Костянтин Машовець.

Для запобігання втілення такого російського сценарію військовий експерт вважає необхідним розвиток українських сил протиповітряної оборони і постійний моніторинг Україною місць дислокації високоточної зброї РФ.

Читайте також: Росія може піти в наступ на Україну не на Донбасі — генерал ЗСУ сказав, як дати відсіч РФ (Відео)

Про те, що в Генштабу ЗС Росії є розроблений план ракетного удару по Україні, раніше заявляв заступник секретаря РНБО України генерал ЗСУ Сергій Кривонос.

“Розробляються різні варіанти — нанесення ракетних ударів, щоб повторити у нас югославський варіант, а потім ввести війська. Або ж не вводити війська, а просто високоточними ракетними ударами поставити Україну на коліна”, – озвучив генерал Кривонос можливі плани Москви і наголосив, що Україна знає про такі сценарії Кремля і розробила план протидії.

Читайте також: Головнокомандувач ЗСУ оцінив загрозу відкритого вторгнення Росії: «Не серед перших загроз»

Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак повідомляв, що Генштаб ЗСУ постійно відслідковує ситуацію з угрупуванням військ РФ на кордонах України і не тільки, тому впевнений, що “відкрита військова агресія з боку Росії – не серед перших загроз”.