Шотландія визначила дату, коли відділиться від Великобританії

шотландіяШотландія стане незалежною 24 березня 2016, якщо наступного року більшість шотландців на референдумі висловиться за відділення від Великобританії.

Британське міністерство у справах Шотландії вже вказало на те, що призначення дати Дня незалежності до проведення референдуму послаблює позиції шотландського уряду на майбутніх переговорах по відділенню , які почнуться, якщо шотландці проголосують за незалежність.

Однак уряд Шотландії вважає за необхідне включити дату Дня незалежності в так звану “Білу книгу ” – офіційний законодавчий документ, присвячений принципам майбутньої незалежності Шотландії .”Біла книга ” буде опублікована 26 листопада. Представник уряду висловив надію, що з нею познайомиться якомога більша кількість шотландців.

– Це основоположний документ , який визначає економічні , соціальні та демократичні принципи незалежності, – заявила заступник першого міністра уряду Нікола Стерджен , передає ВВС.

Референдум з питання про незалежність відбудеться 18 вересня 2014.

 24 березня вважається датою укладення ” Союзу корон ” 1603 р. Він об’єднав Англію і Шотландію в династичну унію , в рамках якої два королівства більше ста років залишалися незалежними.

Джерело – РБК