Шотландія і Північна Ірландія вже хочуть референдуму про відділення від Великобританії, аби залишитись в ЄС

ф1Референдум за вихід Великобританії з Євросоюзу підкріплює аргументи за голосування про те, чи повинна Північна Ірландія покинути Великобританію, заявила сьогодні найбільша ірландська націоналістична партія Шинн Фейн, пише Reuters.

“Такий результат сьогодні різко змінює політичну ситуацію тут, на півночі Ірландії, і ми будемо посилювати наші заклики до проведення голосування про кордон”, – сказав голова Шинн Фейн Деклан Кірні.

Читайте також: Великобританія за підсумками референдуму виходить з ЄС — офіційні результати (Інфографіка)

“Британський уряд безпосередньо в результаті цього позбувся будь-якого права представляти інтереси людей тут, на півночі Ірландії, в умовах, коли північ вилучено з Європи в результаті голосування про вихід”.

Читайте також: Кемерон іде у відставку, Шульц збирає Парламент ЄС — реакція посадовців Євросоюзу на результат референдуму у Великобританії (Відео)

У свою чергу, Шотландська національна партія, ймовірно, скличе новий референдум про незалежність від Великобританії, сказав колишній лідер партії Алекс Селмонд після того, як на референдумі про вихід Великобританії з ЄС більшість шотландців проголосували за збереження країни в блоці.

“Розсудливим для Шотландії було б ніколи не залишати Євросоюз”, – сказав він в інтерв’ю Sky News.

На питання про те, чи буде тепер нинішній лідер ШНП, перший міністр Шотландії Нікола Стерджен, вимагати другого голосування про незалежність, він відповів позитивно.

112.ua