Шок: більше чверті тих, хто прийшов тест на гепатит, отримав позитивний результат (Фото)

unnamedНа Тернопільщині завершилася профілактично-просвітницька акція “Гепатит С виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому”. І висновки медиків – невтішні.

Понад півтори сотні козівчан, збаражчан і тернополян обстежилися на вірусний гепатит С впродовж 23-28 липня.

Читайте також. “Людям важливо дати розуміння, що вірусний гепатит С – не вирок”, – тернопільські лікарі (Фото)

І, як не прикро, – у 26% протестованих виявлений позитивний результат. Нагадаємо, торік показник під час такої ж акції становив лише 5%.

– За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, гепатит С – наступна епідемія, яка скоро може стати серйознішою проблемою, ніж ВІЛ/СНІД, – кажуть медики. – У світі – близько 140 мільйонів людей інфікованих гепатитом С.

За даними експертів, гепатитом С інфіковані більше 3% громадян, що становить більше 1 млн осіб. І, що прикро, темпи поширення вірусу в Україні залишаються найшвидшими серед країн Європи. Невтішні результати підтвердилися під час проведення дослідження, ініційованого Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні (Альянс-Україна) наприкінці липня 2013 р.

Читайте також. Тернопіль: через брак грошей життя 200 хворих із нирковою недостатністю – під загрозою (Фото)

– За допомогою “швидких тестів” медпрацівники протестували 1422 людини в 13 містах країни. Гепатит С виявили у 13% протестованих, – голова Тернопільської обласної громадської організації хворих вірусним гепатитом С “Іскра Надії” Олег Мартинюк.

Жителі Тернопілля абсолютно анонімно та безкоштовно, як повідомили у прес-службі департаменту охорони здоров’я, обстежилися на вірусний гепатит С, а ще – отримали консультації лікарів і просвітницьку літературу. Найменшому учаснику профілактично-просвітницької акції 7 років, а найстаршому – 74.

Читайте також. У Тернополі виготовляють протези, яких більше ніде в Україні немає (Фото)

– Завдячуючи організаторам акції “Подумай ще раз” та громадській організації хворих вірусним гепатитом “Іскра Надії”, люди отримали нагоду подумати про своє здоров’я, безкоштовно обстежившись на вірусний гепатит С, адже наскільки відомо, експрес-тести не є дешевими, – каже головний лікар Збаразької КЦРЛ Валерій Суконник. – А ще – отримати інформацію про новітні методи лікування.

Така акція є життєво необхідною, наголошує позаштатний спеціаліст – терапевт департаменту охорони здоров’я Лариса Матюк, адже вона дозволяє задіяти механізм збору даних щодо рівня інфікування, а уразливим групам пройти експрес-тестування, отримати важливу необхідну інформацію в спеціалістів, та в разі виявлення такого захворювання як вірусний гепатит С – вчасно розпочати лікування.

Читайте також. День боротьби з гепатитом: фахівців тривожать результати тестувань жителів Тернопілля

На об’єднанні зусиль громадських організацій, влади та медиків, аби завадити поширенню вірусного гепатиту С, наголосила головний лікар Козівського ЦПМСД Зоряна Пончко.

– В Україні ж про це захворювання говорять обмаль. Тому такими акціями громадська організація хворих вірусним гепатитом С “Іскра Надії” намагається привернути увагу кожного, хто дбає про своє здоров’я та здоров’я майбутнього покоління, – додає пан Мартинюк.

Довідково. За результатами дослідження, проведеного «Альянсом-Україна», в Тернопільській області вірусним гепатитом С інфіковані близько 3,85% населення. Натомість, на диспансерному обліку перебувають лише 0,07%.

Експрес-тестування на наявність вірусного гепатиту С під час профілактично-просвітницької акції “Подумай ще раз!”, що в  рамках всеукраїнської акції “Гепатит С виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому” проводили за сприяння департаменту охорони здоров’я Тернопільської обладміністрації, громадської організації “Іскра надії” та обласного “Центру здоров’я” у Козівському Центрі первинної медико-санітарної допомоги, у Збаразькій комунальній центральній районній лікарні та у Тернопільському міському комунальному закладі “Центр первинної медико – санітарної допомоги”, філія №2, що у Тернополі.