Школяр зі Львова винайшов унікальний прилад, який полегшить життя людей із вадами зору (Відео)

фото: 5 канал
фото: 5 канал

У Львові школяр змайстрував прилад для людей з вадами зору. Винахід розрізняє 70 кольорів , подає сигнал про перешкоду та визначає рівень освітлення у приміщенні . Зі своїм пристроєм 11-класник Дмитро Лопушанський переміг у Всесвітньому конкурсі юних науковців у Малайзії .

Хлопець витратив тисячу гривень на деталі до винаходу та майже рік безперервної роботи.
Спереду є датчик кольору – він відповідає за функцію визначення кольору. Другий на корпусі – фоторезистор, він визначає рівень освітленості. Спереду датчик відстані, який відповідає за третю функцію визначення перешкод. Є також динамік, який відповідає за озвучення всіх функцій. Збоку літійіонна батарейка.

Ця невеличка пластикова пляшка з кольоровими дротами, насправді, – прилад, який спрощує життя незрячим.

Хлопець назвав свій пристрій "Хелпіайс". Чому саме так: поєднав два слова "хелп" і "айс" як допоміжні очі. "Цей пристрій не може замінити очей і зору, але як доповнення може бути використаний",– пояснює юний винахідник.

Все що знадобилося юному винахуднику для реалізації свого проекту - це тисяча гривень на деталі та майже рік безперервної роботи.

Допомогали школяреві втиліти задумане у життя його батьки.

Інженерією хлопець захоплюється з дитинства, розповідають рідні. Дмитро закінчив "айті" курси та мріє після школи вступити на факультет комп’ютерних технологій.

Докладніше - у репортажі Марти Шакули та Євгена Радіона, Львів, 5 канал: