Школяр із Хмельниччини винайшов електронний пристрій, який може безпечно знешкоджувати міни (Відео)

фото: khm.depo.ua
фото: khm.depo.ua

16-річний Ілля Мельник з міста Славута Хмельницької області  мріє, що його винахід допомагатиме розміновувати небезпечні об’єкти та працювати в умовах хімічного забруднення, передає Depo.Хмельницький з посиланням на Фейсбук управління освіти міста Славути.

Хлопець брав участь в конкурсі «Техно Україна 2020″, метою якого є всебічна підтримка обдарованої молоді України в сприянні активізації та модернізації змісту науково-дослідницької, пошукової, експериментальної та практичної діяльності учнівської молоді, впровадженні інноваційно-освітніх методів і технологій у навчальний процес.

Конкурс проводився на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського

Як зазначено, ця електронна рука може використовуватися для робіт з розмінування.

За словами юного винахідника, він почав створювати цю систему кілька місяців тому.

«Електронну руку можна встановити на робот для розмінування, оснащений відеокамерами. Картинка з камер передається на екран, який встановлений в безпечному місці, припустимо, в бліндажі. Сапер розташовується перед цим екраном, надівши спеціальну рукавичку. З її допомогою він може дистанційно знешкодити міну або інший вибуховий пристрій, адже механічні пальці робота повторюють рухи пальців в рукавичці на руці людини», – каже Ілля.

Хлопець виготовив електронну руку за допомогою 3D-принтерата збирається вдосконалювати її, щоб рука могла виконувати роботу, що вимагає високої точності. Винахідник вважає, що рука може використовуватися як військовими, так і цивільними – для виконання робіт в умовах хімічного забруднення замість людини в небезпечну зону можна направити оснащеного електронною рукою робота.

Подробиці — у відео 5 каналу: