«Схід і Захід разом»: про пригоди групи тернопільських волонтерів у зоні АТО (Фото)

оснВолонтерська група «Схід і Захід разом», яку створили тернопільські і донбасівські активісти більш як тиждень на складних ділянках Дебальцівського виступу фронтової дуги доставляли вантажі бійцям.

За цей час під обстрілами поблизу українських позицій вони пройшли більше 5 тисяч кілометрів, передали на передову понад 7 тонн допомоги.

Читайте також. Більшість загиблих на Херсонщині бійців батальйону «Збруч» — добровольці (Відео)

Побувала група у Дебальцеве (тричі), Попасній (двічі), Станиці Луганській, Айдарі, Щасті, Верхньоторецькому та інших населених пунктах. Стратегія допомоги, яку вибрала група – «з рук в руки і на передову», виявилася ефективною. Більше того, Василь Конько та Едуард Хатмуллін допомогли іншим волонтерським групам довезти солдатські «передачі з дому» до адресатів.

До речі, вони зустрілися на фронті зі ще одною тернопільською волонтерською групою, що старається максимально близько до передової довезти солдатські вантажі. У батальйоні «Тернопіль» вкотре побачилися зі священиком УГКЦ Іваном Гунею.

Читайте також. Волонтери просять тернополян активізуватися – на сході потрібна наша поміч (Відео)

Підрозділи, у яких побувала волонтерська група «Схід і Захід разом»: добровольчий батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Тернопіль», 16-й батальйон територіальної оборони «Полтава», РПСМОП «Торнадо», 128-ма окрема гвардійська гірсько-піхотна Туркестансько-Закарпатська двічі Червонопрапорна бригада Сухопутних військ Збройних Сил України, 92-га окрема механізована Чугуєво-Ропшинська орденів Жовтневої Революції та Червоного Прапора бригада Сухопутних військ Збройних Сил України, підрозділи Національної Гвардії України і багато інших.

Окрім того, 30 січня і 1 лютого волонтери Василь Конько, Едуард Хатмуллін та Ігор Крочак вивезли з під обстрілів у Дебальцевому більше 17 місцевих жителів.

Читайте також. Потрібна допомога: щодня у Тернополі формують 30 аптечок для бійців – бракує ліків (Відео)

– Важко згадувати той ранок у Дебальцевому, коли працювала ворожа артилерія по наших позиціях, а купки місцевих жителів тиснулися до капітальних будівель у центрі міста, чекаючи на транспорт для відправки, – каже Ігор Крочак. – Ми вскочили в місто на великій швидкості, як на ралі оминали великі вирви від снарядів (152-мм САУ). Наш бус «Балу» («Volkswagen Transporter») підскакував як мʹячик, бо перед тим ми вивантажили допомогу на позиціях, де служить чимало тернополян – під самим Дебальцевим.

Рішення вивезти людей прийняв Василь Конько – як старший у машині. Він весь час тиснув на педаль газу – на спідометрі було 120-130 км/год. І так – аж до повороту на Попасну. В Артемівську, на автовокзалі попрощалися із пасажирами. Декому навіть гроші на дорогу дали.

– Загалом настрій у наших військ – нормальний. Противник, звичайно, розуміє, що через пару місяців в української сторони з’явиться більше оперативних резервів, – каже Ігор Крочак. – Мобілізація зробить свою роботу. Тому ворог і спішить так із наступом.

Волонтерам, на його думку, потрібно нарощувати підвезення допомоги, бо при активній обороні багато припасів забезпечення військ горить і нищиться під обстрілами.

– У цьому рейді ми з Василем Коньком поміняли дві запаски. Зараз на нашому «танчику» – бусі «Балу» міняють задні амортизатори і пружинні ресори, – додає історик. – Ми вирішили, що слід за кордоном придбати легко броньований повнопривідний бус – інкасаторський. Отож, хто хоче допомогти –зголошуйтеся!

Довідково. Що доставила на передову волонтерська група «Схід і Захід разом»: форму, взуття, маскувальні костюми, маскувальні сітки, харчі, пічки, сигарети, воду, білизну і багато-багато іншого.

Софія Левицька. Фото – Ігор Крочак.