Схеми санітарної очистки має лише 1% населених пунктів Тернопільської області

Фото - з сайту Тернопільської ОДА
Фото – з сайту Тернопільської ОДА

У селах Тернопілля біда зі сміттям – ростуть стихійні сміттєзвалища. Замість того, аби розробити цивілізовані схеми вивозу відходів, сільради витрачають гроші на ліквідацію стихійних смітників. Про це йшлося на нараді в Тернопільській ОДА.

«На жаль, на Тернопіллі такі схеми має лише 1% населених пунктів, по Україні цей показник сягає 38%, – цитує заступника голови Тернопільської облдержадміністрації Леоніда Бицюру прес-служба ОДА. –  Відповідальність за підготовку схем несуть представники органів місцевого самоврядування, однак не всі  розуміють важливість проблеми і тому не шукають шляхи її розв`зання».

Як поінформував директор департаменту екології та природних ресурсів Орест  Сінгалевич, представники департаменту провели аналіз використання коштів міськими і селищними радами.

«Ми побачили, що дуже багато коштів соціальних фондів охорони навколишнього природного середовища використовується на ліквідацію стихійних  сміттєзвалищ, а там проконтролювати використання коштів практично неможливо. Однак початковим документом, який мав би визначати впорядкування системи поводження з твердими побутовими відходами є саме схема санітарного очищення населеного пункту. Тому потрібно націлити органи місцевого самоврядування, аби вони ці кошти спрямували на розробку схем санітарного очищення».

Читайте також. Пожежі: утилізувати сміття — дорожче, ніж спалити

Заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Леонід Бицюра зауважив, що у резерві бюджетів сільських рад є кошти, які можна спрямувати на розробку проектної документації.

«Насамперед треба доступно пояснити керівникам на місцях, що це за проблема, а також запропонувати механізм підготовки схеми санітарної очистки, - наголосив заступник. – Цей алгоритм ми запропонуємо керівникам райдержадміністраціЇ, а вони, в свою чергу, проведуть відповідну роботу на місцях. Також потрібна допомога контролюючих органів».

Як зауважив заступник директора департаменту - начальник управління департаменту архітектури, будівництва, ЖКГ та енергозбереження Орест Куриляк, схема санітарної очистки населеного пункту охоплює всі роботи, пов’язні зі збором, вивезенням, переробкою і утилізацією твердих побутових відходів.

Читайте також. Сміття вже палять просто у підвалах багатоповерхівок

«Представники органів місцевого самоврядування повинні зрозуміти, що схема санітарної очистки – це оптимізація видатків на кожному етапі робіт. Проводяться конкурси на залучення виконавця послуг, тому потрібно опиратися на схему санітарної очистки пунктів і ставити відповідні завдання  перед виконавцем. Лише тоді витрати будуть оптимізовані і, відповідно, видатки менші».