Що відомо про Маю Санду – першу жінку, яка очолить Молдову? (Відео)

фото: ТСН

Перша президентка Молдови, проєвропейська кандидатка Мая Санду перемогла проросійського президента Ігоря Додона у другому турі молдавських виборів. Після підрахунку 100% бюлетенів у неї майже 58% голосів. Санду – на відміну од попередника – неодноразово підтримувала територіальну цілісність України – згадала про нашу державу і на першій пресконференції.

Донька ветеринара і вчительки – вона збудувала вражаючу кар’єру. Економістка за освітою, Мая Санду ще три роки провчилася в Академії державного управління і у 22 потрапила до Міністерства економіки Молдови. А за 5 років – уже працювала економістом у представництві Світового банку у Кишиневі. Вона наважилася кардинально змінити своє життя у 2010 – зібрала заощадження, оформила два кредити – і переїхала до Сполучених Штатів – навчатися у Гарвардському інституті державного управління. В Америці – політикиня працювала у Світовому банку. І до Молдови повернулася – на запрошення уряду, очолити Міністерство освіти.

Санду спромоглася зробити вивчення російської мови факультативом - і в рамках боротьби з корупцією змінила правила складання національних іспитів. Створила власну партію - яка підтримувала євроінтеграцію, ринкову економіку та жорстку боротьбу з корупціонерами - утім, 2016 так і не змогла перемогти проросійського Ігоря Додона на президентських виборах.

Після поразки з політичної арени Санду не зникла - більше того, у 2019 на пів року очолила уряд - і активно критикувала президента. Закидала, що з ним країна опинилася у зовнішньо-політичній ізоляції - Додон активно товаришував з Москвою, але жодного разу не був з візитами у сусідніх Румунії та Україні. А ще - Санду дорікала експрезиденту, що той отримує гроші з незаконної економічної діяльності - зокрема, з контрабанди цигарок у Придністров'я. Сама Санду, до речі, має у власності лише квартиру у Кишиневі - площею  74 метри - та 13-річне авто-іномарку. На її рахунках - трохи більше 74 тисяч євро - гроші, отримані ще за часів роботи у США. Переїжджати до президентської резиденції Санду, до речі, відмовилася - мовляв, хоче зекономити кошти платників податків.

На першій пресконференції після обрання президентка говорить про свій курс.

Більше подробиць - у відео ТСН: