Що варто знати про туристичні страховки? Експерт дав слушні поради

фото: TripMyDream

Голова Всеукраїнської асоціації туристичних операторів Ігор Голубаха та генеральний директор асоціації “Страховий бізнес” В’ячеслав Черняховський в ефірі Українського радіо розповіли, як убезпечити себе під час відпочинку за кордоном та що варто знати про туристичні страховки, зокрема під час пандемії коронавірусу.

“Страховий бізнес ─ це такий же бізнес, як і будь-який інший. Він не може застрахувати від всього. Насамперед він обмежує свою відповідальність від безглуздих дій тієї чи іншої особи, яка страхується. Тому й укладається договір з будь-якою страховою компанією туристом або агентом від імені туриста, і надаються всі правила, які виконуються для покриття страхової суми туристу”, — зазначив Голубаха.

Він наголосив, що страховка не поширюється на будь-які ситуації, у які турист потрапляє у нетверезому стані. Голубаха наголосив, що від цього не будуть страхувати в жодній країні світу, а якщо навіть і застрахують, то це коштуватиме десятки тисяч доларів.

Голубаха розповів, що практично у всіх туроператорів медичні страховки покривають витрати по COVID-19, зокрема на лікування, у разі діагностування хвороби, та на розміщення у готелі на період самоізоляції.

"Нині турист не може виїжджати за кордон, якщо він не застрахований на медичні випадки й не застрахувавши своє здоров’я на суму відповідальності страхової компанії та покриття витрат десь у розмірі 330 тисяч євро. У більшості країн ці медичні витрати переважно покривають й необхідність лікування на COVID-19", — пояснив голова асоціації туроператорів.

Що сталось у Єгипті

25 жовтня у Єгипті під час снорклінгу на відпочинку від нападу акули серйозно постраждала українська родина. Туристична страховка не покриє вартість лікування жінки та її 12-річного сина, оскільки заняття підводним плаванням належить до винятків зі страхових випадків. Медичні витрати відшкодує уряд Єгипту.

"Єгипет відчуває певну відповідальність за те, що сталося на його території, на його пляжах. Вони слідкують за питанням безпеки та дають відповідні конвої при супроводі туристів, коли вони їздять на огляд туристичних принад, аби попередити можливий терористичний напад. У цьому випадку це жест з їхнього боку, який каже про те, що вони відповідатимуть за ті наслідки, які відбулися, аби зняти певні проблеми", — пояснив В’ячеслав Черняховський.

За слова експерта, це не перший випадок нападу акули у Єгипті.

"10 років тому на пляжах Єгипту були напади акул. Постраждали й наші громадяни, а громадянка Німеччини ─ загинула. Такі речі бувають, але напад акул це досить не розповсюджені випадки. Зареєстрованих смертей близько дюжини на рік, а підтверджених нападів ─ 60-80 по всьому світу. Тому цей випадок екстраординарний, і єгипетська влада з точки зору піару цілковито правильно показала, що бере ці витрати на себе", ─ сказав Черняховський.

Генеральний директор асоціації "Страховий бізнес" пояснив, що якщо турист хоче займатися активним відпочинком, зокрема парасейлінгом, пішими туристичними маршрутами або дайвінгом, він має уточнити це у свого туроператора. Він наголосив, що такі поліси коштують набагато дорожче, утім зможуть повністю убезпечити від несподіваних наслідків.