Щеплення від Covid-19: Степанов уточнив, хто з українців і коли отримає вакцину безкоштовно (Відео)

До категорії ризику, яка має отримати щеплення від Covid-19 насамперед і безкоштовно, належатить 21 мільйон українців.

Про це заявив сьогодні в ході щоденного брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Він повідомив, що у 2021 році Україна проведе масштабну вакцинацію від коронавірусу, для проведення якої МОЗ завершує розробляти спеціальний Національний план.

За цим планом, вакцинація в Україні буде поділена на три етапи залежно від кількості вакцини в країні. Перший транш вакцини, за словами Максима Степанова, Україна розраховує почати отримувати в кінці березня наступного року.

"Кількість вакцини буде не більше 10% від загальної кількості населення, заплановано охопити не менше, як 700 тисяч людей", - сказав про перший етап щеплення від Covid-19 в Україні глава МОЗ.

На цьому першому етапі вакцинувати безкоштовно будуть українців, які найбільше ризикують заразитись Covid-19 як через специфіку своєї роботи, так і через стан здоров'я. Йдеться про медиків, які у стаціонарах лікують хворих на коронавірус, військових у зоні проведення ООС, соціальних працівників і літніх людей, які перебувають у відповідних інтернатних закладах.

"Ми вважаємо, що на першому етапі саме ці категорії ми обов'язково повинні почати вакцинувати", - сказав Степанов.

На другому етапі, коли вакцини від Covid-19 Україні буде більше, щеплення робитимуть літнім українцям від 60-ти років, зокрема онкохворим, працівникам освіти, поліції і рятувальникам.

На третьому етапі щеплення від коронавірусу робитимуть решті українців із груп ризику.

За словами глави МОЗ, Національна програма вакцинації від Covid-19 передбачає щеплення від коронавірусу і для українців з окупованого Донбасу.

"Наша позиція полягає в тому, що вакцинувати треба всіх громадян", - сказав Степанов про позицію МОЗ щодо щеплення від Covid-19 в Україні.

Всі подробиці - у прямій мові глави МОЗ Максима Степанова.