Шахту, на якій до війни на Донбасі планували розробку нових пластів, бойовики “ДНР” пустили під ніж (Фото)

Шахту “Бутівська” в окупованій “ДНР” Макіївці ріжуть на метал.

Поки це роблять по-тихому місцеві, але вже зараз масштаби порізаного на брухт на цій шахті вражають. Про це пишуть в мережі мешканці окупованої Макіївки.

ф1

Зазначимо, що ще в лютому 2014 року шахта “Бутівка” ДП “Макіїввугілля” працювала.

Читайте також: У Макіївці Донецької області горіла шахта з 243 гірниками — ДСНС

24 лютого, і про це писала ІА “7 Днів-Україна”, там на глибині майже кілометр сталась пожежа – на гора тоді евакуйовували майже 250 гірників.

До гасіння пожежі тоді залучали вісім відділень Державної воєнізованої гірничорятувальної служби Міненерговугілля України.

Читайте також: Бойовики запустили в роботу дві шахти ДП «Макіїввугілля», щоб отримали «чорне золото»

У вересні ж 2014-го, коли Макіївка вже була під окупацією "ДНР", йшлося про те, що шахту затоплює, однак її ще можна було врятувати, якщо поставити додаткове обладнання для відкачування води. Окупантам вже тоді було не до того.

Довідково: Шахта «Ново-Бутівка», як пише MiningWiki — вільна шахтарська енциклопедія, здана в експлуатацію в 1928 році з виробничою потужністю 450 тис. тонн вугілля на рік. В кінці 1941 року зруйнована і затоплена. До видобутку вугілля шахта повністю приступила в 1951 році з виробничою потужністю 300 тис. тонн вугілля на рік.

Реконструювалася у 1958-1960 рр. Остання реконструкція, зроблена в 1979 р., дала можливість гірницькому колективу отримати на базі «Ново-Бутівки» практично нову шахту з сучасним адміністративно-побутовим комбінатом, технологічним комплексом поверхні.

На обох фото - шахта "Бутівська" в різні періоди своєї роботи до окупації "ДНР"
На обох фото - шахта "Бутівська" в різні періоди своєї роботи до окупації "ДНР"

По мірі відпрацювання запасів вугілля виробнича потужність шахти знизилася і в 1998 році встановлена в обсязі 630,0 тис. тонн в рік.

Згідно з програмою розвитку гірничих робіт у 2013-2014 рр. проводилася підготовка гірничими роботами двох очисних вибоїв — 3-й-біс західної розвантажувальної і 4-ї східної лави пласта n1. Їх введення дозволило б шахті вийти на рівень добового видобутку 1500-2000 тонн. Відпрацювання нових лав вперше за двадцять років планувалася по стовпової системі. Під час війни шахта виявилася в безпосередній близькості до лінії зіткнення і регулярно обстрілювалася. Станом на серпень 2016 колектив шахти "Бутовська" становив близько 300 осіб, велись роботи з відкачування води, демонтажу обладнання і видачі його на поверхню.

шахта Бутовская Макеевка до війни