Цезій-137 у центрі Києва перевищив норму радіації у 2000 разів: все, що відомо про надзвичайну подію (Відео)

Одна з двох капсул Цезію-137, яку знешкодили в центрі Києва. Фото - скріншот з відео
Одна з двох капсул Цезію-137, яку знешкодили в центрі Києва. Фото – скріншот з відео

Загрози для мешканців будинків на проспекті Науки у Києві не було і немає: радіоактивне випромінювання було дуже локальним  – у межах двох кабінетів геофізичної обсерваторії ДСНС України.

Про це заявили ТСН фахівці, які 29 жовтня вивезли знайдені у землі під будівлею обсерваторії дві радіоактивні капсули.

Виявилось, що перевищення норм радіації у 2 тисячі разів давали дві капсули Цезію-137, що були у землі під геофізичною обсерваторією на глибині 15 сантиметрів.

"600 мікрозівертів при нормі 0,3 мікрозіверта", - назвав рівень перевищення радіації представник державної корпорації "Радон" Владислав Ігнатов.

Джерело випромінювання містилось під двома кабінетами адміністрації геофізичної обсерваторії. Фон перевищений тільки там - вже за десять метрів від джерела радіації її рівень зовсім не перевищує норму.

Як дві капсули Цезію-137 потрапили у землю, має визначити слідство. Припускають, що радіаційні капсули могли бути у землі під обсерваторією з 1986 року - на цьому місці був штаб ліквідації аварїі на ЧАЕС. Уже сьогодні небезпечну знахідку має почати обстежувати Інститут ядерних досліджень.

Випадок виявлення радіоактивних капсул у Києві - не унікальний. 30 років тому у стіні будинку в Краматорську знайшли таку ж капсулу з Цезім-137. Тоді виявилось, що капсула потрапила в будівлю ще на етапі її зведення. Через цю капсулу в Краматорську кілька людей смертельно захворіли на рак.

Як стверджує керівник столичної геофізичної обсерваторії, працівники, які роками були в кабінеті поряд із джерелом радіації, на стан здоров'я не скаржились, однак тепер пройдуть медичне обстеження.

Виявили ж радіацію в центрі Києва випадково - працівник зайшов у кабінет з ввімкнутим дозиметром.

"Побачив, що дозиметр зашкалює", - розповів працівник обсерваторії

Все, що відомо про цю надзвичайну ситуацію, - у сюжеті ТСН