Серед усіх областей України найбільшу кількість навчально-практичних центрів відкрили на Херсонщині

фото: khoda.gov.ua
фото: khoda.gov.ua

На цьому наголосив директор Департаменту освіти, науки та молоді облдержадміністрації Євген Криницький під час засідання Регіональної ради професійної освіти (стейкхолдерів), яку провів заступник голови облдержадміністрації Андрій Балонь.

За словами Євгена Криницького, у минулому році на Херсонщині було відкрито 16 навчально-практичних центрів: «І це єдина область в Україні з такою кількістю, бо порівняно з іншими регіонами, де відкривалися 2-3 центра, Херсонщина є передовою саме в розвитку матеріально-технічної бази професійної освіти», повідомляє Департамент з питань внутрішньої та інформаційної політики ХОДА.

Розповідаючи про минулорічні здобутки, директор Департаменту зазначив, що загальний обсяг регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів у закладах професійної освіти області на 2018 рік становив 3600 осіб, у тому числі кваліфіковані робітники – 3495 осіб та молодші спеціалісти – 105 осіб. Регіональне замовлення виконане на 89% та на навчання прийнято 3195 осіб.

Крім того, Євген Криницький розповів, що всього по області закладам фахової передвищої освіти погоджено обсяги прийому за регіональним замовленням 2019 року - 826 місць, з них медична галузь - 319, культури - 126.

«Департаментом погоджено пропозиції щодо максимальних  обсягів прийому за державним замовленням у 2019 році закладам, підпорядкованим Міністерству освіти і науки України у кількості 4297 місць», - підкреслив Євген Криницький.

Також на засіданні обговорили стан та тенденції розвитку ринку праці Херсонської області у 2019 році та розглянули питання впровадження у підготовку кваліфікованих кадрів дуальної форми освіти.

Наприкінці засідання всім присутнім було роздано проект регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів та молодших спеціалістів у закладах професійної та фахової передвищої освіти у 2019 році для затвердження.