Сербія і Косово не змогли домовитися про перереєстрацію документів, “але це ще не кінець історії”

Сербія та частково визнане Косово 18 серпня не змогли домовитися щодо перереєстрації документів і автомобільних номерних знаків. Переговорний процес продовжиться найближчими днями.

Про це повідомив високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, із посиланням на Reuters передає “Укрінформ“.

"Але це ще не кінець історії. Обидва лідери погодилися, що процес потрібно продовжувати, і обговорення відновиться найближчими днями. До 1 вересня ще є час, я не здаюся", - сказав Боррель.

18 серпня президент Сербії Александар Вучич і прем’єр-міністр Косова Альбін Курті провели декілька годин на закритих переговорах у Брюсселі, але вийти на розв'язання проблеми так і не змогли.

Вони погодилися відновити обговорення перед 1 вересня - через загострення влада Косова вирішила на місяць відкласти рішення, цей термін спливає у вересні.

Читайте також: Уряд Косова погодився на місяць відкласти заміну документів сербів. У ЄС це рішення привітали

Нагадаємо, 31 липня серби на півночі Косова заблокували вантажівками головну дорогу біля пункту перетину кордону Яріньє. Також була блокована дорога Приштина - Рашка. Аби зменшити напруженість, у Косові відклали на місяць перехід на національні документи і номерні знаки на заміну сербським.

Пізніше верховний представник ЄС Жозеп Боррель запросив президента Сербії Александара Вучича та очільника уряду Косова Альбіна Курті зібратися для переговорів 18 серпня в Брюсселі.