“Сепаратисти розмальовують вулиці, пишуть погрози, псують українську символіку”, – бійці батальйону “Тернопіль” (Фото)

шевронКредо бійців спецбатальйону “Тернопіль” – патріотизм і готовність боронити Батьківщину, кажуть у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області.

Нагадаємо, усі бійці спеціального батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Тернопіль» – добровольці. Саме це, як каже помічник командира батальйону з матеріального забезпечення Дмитро Гайтко, допомагає їм зберігати високий бойовий дух.

Читайте також. Потрібна допомога: бійці, які поїдуть з Тернопілля у зону АТО, мають усе, крім пального

Міліціонери почергово несуть службу на сході України. Наразі в зоні АТО перебувають понад 50 батальйонівців. Правоохоронці  несуть службу у Лисичанську Луганської області.

– Чергуємо на блокпостах, охороняємо порядок у самому місті, робимо «зачистки» від терористів, – розповідає Дмитро Гайтко. – Останні видають себе за мирних жителів, але при обшуку в них знаходять гранати, міни, зброю. «Воюють» сепаратисти і фарбами: розмальовують вулиці у російські прапори, пишуть погрози, псують українську символіку.

Загалом за час перебування в місті батальйон «Тернопіль» співпрацював з правоохоронцями зі Львова, Івано-Франківська, Кіровограда, Черкас, Харкова. Із нашими бійцями несли службу добровольці з батальйону «Луганськ-1». З ними у тернопільських спецпризначенців склалися дуже добрі стосунки.

Читайте також. На автозапчастини для батальйону «Збруч» скинулися підприємці та перевізники у Тернополі (Фото)

Бійці допомагали одні одним, ділилися продуктами. Наші хлопці поділилися і дитячими листами з Тернополя. Бійці «Луганська-1» були зворушені посланнями від юних українців. Дитячі листи й обереги особливо гріють душу воякам і вселяють у них віру в перемогу.

– Добровольці зі сходу поважають нас, бо ми в час біди не зайняли позицію «наша хата скраю», а прийшли допомагати їм боротися із загарбниками, – каже помічник командира. – Є чоловіки, які виїхали з території бойових дій і сидять у безпечному місці, а є ті, які вивезли сім’ї, а самі повернулися. Вони захищають свою землю і заслуговують великої поваги.

Читайте також. 10 тонн харчів і одягу зібрали для спецбатальйону «Тернопіль», що зараз служить у зоні АТО (Відео)

Помічник командира батальйону особливо вдячний тернополянам і жителям області за підтримку. Саме завдяки допомозі громади бійці його батальйону не голодні та одягнуті.

– Уся Тернопільщина допомагає нам. Це для нас дуже важливо – підтримка й увага наших людей, – зазначив він.

Софія Левицька