Сепаратисти хочуть надати авіації Росії право повного контролю за повітряним простором Донбасу

imagesКерівництво “ДНР” і “ЛНР” запропонувало свій проект мирного плану для Донбасу, що передбачає, зокрема, тимчасове припинення вогню, – пише ТСН.

“В цілях стабілізації обстановки і припинення кровопролиття на південно-сході пропонується низка заходів, в першу чергу введення з 15:00 5 вересня режиму тимчасового припинення вогню з боку силових структур України і ополчення південно-сходу”, – повідомили представники бойовиків.

Серед інших заходів “мирного плану” – введення заборони з 15:00 5 вересня на польоти бойової авіації над територіями самопроголошених ДНР і ЛНР. Також керівництво самопроголошених республік пропонує “надати місії ОБСЄ дані об’єктивного контролю повітряного простору засобами РФ”.

“Здійснити під егідою ОБСЄ міжнародний контроль дотримання умов припинення вогню та моніторингу обстановки, для цього розділити створювану зону безпеки на п’ять секторів, в кожному з яких мати місію спостерігачів у кількості до 40 осіб з виставленням 3-4 стаціонарних і 2-3 рухливих спостережних постів”, – свідчать пункти проекту.

При цьому пости пропонується забезпечити засобами спостереження, зв’язку та відеофіксації. Проект плану передбачає також відкриття з 10:00 7 вересня гуманітарних коридорів для пересування біженців і доставки гуманітарних вантажів до міста Донецької та Луганської областей автомобільним і залізничним транспортом.

Нагадаємо, що 5 вересня в Мінську має відбутися засідання тристоронньої групи, на якому повинні підписати мирний план України. На даний момент, крім версії “ДНР” і “ЛНР”, є ще дві пропозиції по встановленню миру на Донбасі: від президента Петра Порошенка (документ, який вже давно обговорюється) і його російського колеги Володимира Путіна.

Путін “накидав” свій рецепт вирішення конфлікту на Донбасі після телефонної розмови з Порошенком 3 вересня. Його план включає сім пунктів, які фактично закликають “заморозити” збройний конфлікт на Сході. Спостерігачі відзначають, що ці пропозиції невизнаних республік корелюються з планом Путіна.