Сепаратисти “ДНР йдуть у Митний союз

1Самопроголошена “Донецька народна республіка” має намір почати вихід із законодавчого поля України і інтеграцію з Митним союзом, оскільки угода про асоціацію з ЄС сильно вдарить по економіці регіону. Про це РБК-Україна повідомив перший віце-прем’єр ДНР Андрій Пургін.

“Цим рішенням Україна відрізає від себе російського ринку. Єдиний порятунок для нас – ринки Митного союзу. Нас годує машинобудування. За перші три місяці випуск продукції машинобудування скоротився в два рази. Справа в тому, що з 1 січня 2014 р. Російська Федерація відрізала українські підприємства від державних закупівель. А державні закупівлі Росії це неймовірні суми. Наші машинобудівники відправляли цілі гори продукції туди, і як тільки Росія відрізала, то машинобудування впало більш ніж в два рази за перші три місяці. Це при тому, що діють старі контракти. А коли контракти закінчаться, то буде зовсім погано”, – сказав Пургін.

Крім того, за словами Пургіна, інформація про те, що Донбас заробляє на металургії, є міфом.

“Ахметов заробляє багато, це так. Але основні гроші перебувають поза території Донбасу. Повторюся, нас витягає машинобудування. Якщо ми будемо входити в єдиний простір з Росією, то це дасть мультиплікаційний ефект. Крім того, на Донбасі знаходиться близько 10 заводів, які немає сенсу будувати в Росії, тому що будувати їх потрібно буде років 10-15. Справа не в грошах, а в термінах. Якщо ми прибираємо існуючий сьогодні кордон, то заводи продовжують працювати на російський ринок, і Росії це значно цікавіше, ніж будувати їх у себе”, – говорить Пургін.

За його словами, саме тому Слов’янськ та Краматорськ стали центрами бойових дій на Донбасі.

“У Краматорську два машинобудівних заводу, а у Слов’янську – 92% підприємств, що працюють на російський ринок. Все дуже просто. Зараз там все зупинилося. Це удар по нашій кооперації з Росією. Плюс до всього, на політичний протест наклався соціальний”, – підкреслює Пургін.

Він підкреслив, що основним ринком для Донбасу є ринок СНД.

“Європі наша продукція нецікава. Для них ми конкурент, вони не будуть з нами кооперуватися, вони будуть нас знищувати. Якщо ми приймаємо технічні регламенти, стандарти ЄврАзЕС, вступаємо в рубльову зону – ми вирішуємо величезну кількість економічних питань”, – сказав Пургін.

Нагадаємо, Україна 27 червня підписала угоду про асоціацію, в тому числі про вільну торгівлю з Євросоюзом. Російська влада раніше неодноразово заявляла, що в разі негативного впливу цієї асоціації на російський ринок, вона буде змушена прийняти захисні заходи.