Сенцов і Кольченко після оголошення вироку заспівали гімн України

178968Засуджені російським судом Олег Сенцов і Олександр Кольченко після оголошення вироку заспівали гімн України. Передає 112 Україна“.

Олег Сенцов отримав 20 років виправної колонії суворого режиму. Олександр Кольченко – 10 років.

Президент України Петро Порошенко закликав Сенцова “триматися”.

“Тримайся, Олеже. Прийде час, і ті, хто організував над тобою судилище, самі опиняться на лаві підсудних! – написав Президент у своєму “Твіттері”.

Нагадаємо, 11 травня 2014 р. український режисер Олег Сенцов вийшов на акцію протесту в рідному місті Сімферополі. Пізніше в цей день він був затриманий Федеральною службою безпеки Російської Федерації за підозрою в тероризмі.

За версією російського слідства, Сенцов створив у Криму терористичну угруповання, яка була структурним підрозділом забороненого в РФ "Правого сектору", з метою виходу півострова зі складу Росії. Слідство заявляє, що затримані в травні 2014 р. в Сімферополі Олег Сенцов, Геннадій Афанасьєв, Олексій Чирній і Олександр Кольченко нібито планували підірвати пам'ятник Леніну на Вокзальній площі і меморіал "Вічного вогню".

У Росії стверджують, що Сенцов, Афанасьєв і Кольченко є громадянами Росії, оскільки після анексії Криму вони "не виявили бажання зберегти інше громадянство". 21 липня 2015 р. Сенцову зачитали звинувачення. Він своєї провини не визнає.