Сенсаційна знахідка на Рівненщині: археологи розкопали поховання жінки, яка жила 6 тисяч років тому (Відео)

rivne1.tv
rivne1.tv

На Рівненщині знайшли рештки людини, похованої близько 6 тисяч років тому.

За попередніми дослідженнями археологів, скелет належить жінці похилого віку. Людські рештки виявили на території давньоруського городища, де тисячі років тому було поселення.

У скелета деформований, подовжений череп. Також відомо, що людину поховали під час ритуалу.

Унікальне поховання волино выдносять люблінської культури, мідного віку.

Ми знімали знову шар ґрунту і несподівано, не було зовсім ніяких матеріалів, і тут наткнулись на кістки. Спочатку виявили череп та ребро. А далі почали розчищати і виявили повністю увесь кістяк, – говорить молодший науковий співробітник Рівненського обласного краєзнавчого музею Віталій Тимощук.

Дана людина була похована під час ритуалу, кажуть археологи. Про це свідчить розташування кісток. У ті часи хоронили біля поселень. Цвинтарів не було. Розпалювали вогнище, коли воно вигоряло, на його місце клали померлого.

Олексій Войтюк каже, поховання унікальне. Адже значна частина кістяка знаходиться на одному місці. Він розташований так, як його поховали 6 тисяч років тому. А ще вражає череп. Він деформований. Тобто видовжений.

Виявлені артефакти передадуть до Рівненського краєзнавчого музею. Туди відправлять і людські решки. Але спершу їх заберуть на дослідження у столичний Інститут археології, для проведення детального аналізу.

Подробиці – у сюжеті 5 каналу: