“Все зробили тихо”, – комбат батальйону “Донбас” розповів, як українські бійці просунулись вперед на 3,5 км і визволили селище (Відео)

Новолуганське-вказівник зі сніжкомТе, що селище Новолуганське на Світлодарській дузі вже повністю під контролем українських військових, бойовики помітили аж через чотири години. Про такі подробиці розповів командир батальйону “Донбас” В’ячеслав Власенко із позивним “Філін”.

Селище Новолуганське, в якому понад три тисячі мешканців, українські військові, нагадаємо, взяли під свій повний контроль під вечір п’ятниці, 23 грудня. Тоді ж це офіційно підтвердило й Міністерство оборони України.

Новолуганське-карта

Читайте також: Українські військові відбили в сепаратистів ще одне містечко

Селище до того було у так званій “сірій зоні”. Його мешканці звертались до української влади з проханням повернути населений пункт під контроль України повністю. Це українській військові батальйону “Донбас” врещті і зробили, встановивши блокпост на південній околиці Новолуганського.

Читайте також: «Це не звільнення», — Семенченко про Новолуганське

Однак, розповів Військовому телебаченню України комбат 46-го батальйону спецпризначення ЗСУ В’ячеслав Власенко, Новолуганське має свої особливості, які слід було врахувати, проводячи спецопераці.. Так, у селищі багато начебто цивільних місцевих мешканців, які насправді живуть у Новотошківському, та воюють за бойовиків. Відтак, аби не наразитись на засідку, забирати селище під контроль українським військовим треба було без видимої сторонньому оку підготовки і якомога тихіше, розповів “Філін”.

Читайте також: Жителям Новолуганського обіцяють забезпечення водою та харчами

Усе зрештою вдалося і внаслідок того, що бійці “Донбасу” забрали Новолуганське під свій повний контроль, українська армія на Донбасі просунулась вперед на 3,5 кілометри і тепер контролює більше звільненої від окупантів української землі.

Оговтавшись, що втратили ціле селище з багатоквартирними будинками і трьома тисячами населення, бойовики того ж вечора почали гатити по бійцях "Донбасу" з артилерії кадібру 152 мм, та наші бійці, аби свої нові позиції і вогневі точки не виказувати, не відповідало на провокації, розповів 24 грудня комбат "Донбасу".