“Це точно світло від ракети”, – опублікований запис засекречених Іраном переговорів про збитий “Боїнг” МАУ (Відео)

ф1Іран відразу знав, що 8 січня біля Тегерана український пасажирський лайнер збила ракета, випущена іранськими військовими.

Як повідомляє ТСН, про це свідчить запис радіопереговорів іранського лайнера рейсу ЕР 3768 з диспетчером аеропорту Тегерана. Цей літак в аеропорту столиці Ірану 8 січня сідав практично одночасно з вильотом звідти українського “Боїнга” рейсу PS 752. Другий пілот іранського літака бачив весь процес збиття українського лайнера від моменту запуску ракети до її влучання в “Боїнг” МАУ та падіння.

Про це сідчить запис розмови, ексклюзивно опублікований ТСН. Журналісти отримали цей запис від українських спецслужб, які підтвердили автентичність запису переговорів. На записі чути, як на пілот іранського літака повідомляє, що бачить спалах в небі і на запитання диспетчера аеропорту, на що це схоже, прямо заявляє: “Це точно світло від ракети”.

Опублікований запис переговорів про збитий "Боїнг" МАУ доводить, що від часу катастрофи українського літака Іран відразу знав, що лайнер був збитий ракетою.

Читайте також: The New York Times опублікувала кадри, як ракета влучає в український «Боїнг» під Тегераном (Відео, Фото)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», 8 січня через кілька хвилин після злету в аеропорту Тегерана розбився український літак МАУ. Внаслідок падіння «Боїнга-737" рейсу PS 752 Тегеран-Київ не вижив ніхто: загинули 9 членів українського екіпажу та 167 пасажирів із семи країн світу, двоє з яких були громадянами України.

Через кілька годин після авіакатастрофи світові інформагентства опублікували відео падіння українського «Боїнга», зняте очевидцем авіакатастрофи, а потім почали з'являтись дані про уламки ракети на місці катастрофи.

Читайте також: Боїнг МАУ після катастрофи: чорний від сажі фюзеляж весь у пробоїнах (Фото)

Через три дня після падіння "Боїнга" іранська влада визнала, що ракети протиповітряної оборони Ірану помилково збили цивільний "Боїнг" МАУ, однак бортові самописці літака Іран поки не надав Україні.

Читайте також: Як Іран ракетами збив «Боїнг» МАУ: реконструкція авіакатастрофи (Відео)

Існування записів будь-яких розмов з диспетчером аеропорту Тегерана щодо авіакатастрофи українського літака офіційний Іран досі заперечував.


.