Світовий прецедент: експерти оцінили наслідки рішення суду про передачу ДБР секретних документів Генштабу ЗСУ (Відео)

Кораблі РФ під час атаки на "Яни Капу". Фото - NATO Maritime Command
Кораблі РФ під час атаки на “Яни Капу”. Фото – NATO Maritime Command

Це може мати вкрай небезпечні і негативані наслідки для обороноздатності України – так кажуть експерти про рішення Печерського райсуду Києва передати ДБР в рамках розслідування захоплення Росією українських суден в Керченській протоці секретних матеріалів Генштабу ЗСУ.

Ці документи витребувало Державне бюро розслідувань, щоб з’ясувати, чому і як три кораблі ВМС України з екіпажами опинились у Керченській протоці, де були захоплені Росією 25 листопада 2018 року. Генштаб за рішенням суду доступ до цих секретних документів надав слідчому ДБР і ще двом працівникам.

Йдеться про головний документ України, в якому розписані стратегічні дані про оборонні дії України в разі військової агресії. При цьому ані ДБР, ані суди, які будуть розглядати цю справу, не можуть гарантувати секретності і збереження в таємниці розсекречених документів, на які полює розвідка Росії.

“Передача будь-яких документів такого рівня цивільним особам – це автоматична їх передача державі-агресору”, – впевнений екс-представник Президента України в Криму Борис Бабін.

Читайте також: Тягнуть буксирами: захоплені РФ три кораблі ВМС України окупанти вивели у відкрите море (Відео)

Юристи ж впевнені, що таким своїм рішенням український суд створив світовий прецедент, бо в жодній цивілізованій країні таке рішення суду було б неможливим.

“Це прецедент: такого ніколи не було, щоб районний суд міста виносив рішення, яке б давало доступ до державної таємниці”, – обрюється адвокат Іван Ліберман.

Більше про те, чи не призведеде рішення українського райсуду дознищення обороноздатності України, -у сюжеті Факти ICTV із 2 хв 5 сек