З’явились перші подробиці нюансів закритого Об’єднавчого собору (Відео)

ф1Створення єдиної православної церкви України, якій Об’єднавчий собор 15 грудня дав назву Православна церква України, могло зірватись будь-якої миті.

Про це кажуть учасники собору, який успішно відбувся.

Об’єднавчий собор почався із понад двогодинним запізненням, хоч усі ієрархи УПЦ КП та УАПЦ прибули на зібрання вчасно. Вони спілкувались між собою на території Софії Київської, та було видно, що напруга велика. Причиною було те, що кучасники собору не могли визначитись, кого ж обрати главою нової церкви. Принаймні, так кажуть учасники собору.

Читайте також: На Об’єднавчий собор приїхав Президент, робота собору розпочалася

Як повідомив речник КПЦ КП після того, як собор успішно завершився, ризик його зриву в останній тиждень перед собором виникав по кілька разів на день.

Читайте також: «Робимо останній крок до святої мети», — виступ Президента України на Об’єднавчому соборі (Відео)

“Тому очевидно, що до моменту, коли вже все відбулося, були побоювання, що щось може піти не так,  – сказав Євстратій (Зоря).

Читайте також: Єдина православна церква України є: виступ глави нової церкви, Президента України та спікера ВР після рішення Об’єднавчого собору (Відео)

Відомо, що собор, який відбувався за зачиненими дверима, почався тоді, коли на нього прибули спікер ВР і Президент України. Про те, яку рольце зіграло у роботі Об’єднавчого собору та створенні єдиної помісної церкви, стане відомо, очевидно, не так скоро.

Читайте також: Митрополитів УПЦ МП, які прибули на Об’єднавчий собор у Київ, у московському патріархаті попередили, що не хочуть бачити в своїй церкві

Всі відомі наразі подробиці – у сюжеті ТСН. Тиждень.