Щойно закінчилася епідемія грипу, як Україні загрожує нова біда

1454003807-2001У київській СЕС не виключають появи вірусу Зіка в Україні у зв’язку з її географічним розташуванням.

Зокрема про таку можливість заявив головний санітарний лікар Києва Олег Рубан, повідомляє “112 канал”.

“На сьогоднішній день це захворювання поширене в країнах із тропічним кліматом. Україна знаходиться на перетині всіх міграційних потоків, і українці також знаходяться в цих країнах. Так що можлива реєстрація в Україні цих випадків”, – сказав він, додавши, що СЕС не рекомендує їздити в тропічні країни, особливо вагітним жінкам.

При цьому Рубан зазначив, що поки в Україні не зафіксовано жодного випадку зараження вірусом Зіка.

Читайте також: На окупованих територіях Донбасу назріває нова масштабна загроза

За його словами, комарів-переносників вірусу в Україні також немає і їх укорінення неможливе. “Хоча в літній період при високих температурах можлива циркуляція переносників в таких областях, як Одеська та Херсонська. Тому що випадки зареєстровані в Туреччині, Грузії, Болгарії, які наближені до них”, – сказав Олег Рубан.

Можливість передачі вірусу статевим шляхом, Рубан виключає.

Раніше повідомлялося, що у Франції був зафіксований перший випадок передачі вірусу Зіка статевим шляхом. За словами міністра охорони здоров'я Марісоль Турен, зараження виявили у невагітної жінки. Імовірно її інфікував друг, який приїхав з Бразилії.

Зазначимо, Всесвітній банк виділив 150 млн доларів для допомоги країнам, які постраждали від вірусу Зіка. В основному це країни Південної та Північної Америки.

Лихоманка Зіка — гостра інфекційна хвороба мавп, яка іноді передається людині через комарів і характеризується лихоманкою з доброякісним перебігом. Вірус найбільш небезпечний для вагітних жінок, бо викликає у плода мікроцефалію з потенційно тяжкими ураженнями мозку.