Щодня в садибу Сліпих на Тернопіллі приїжджають майже 300 паломників (Відео)

сліпийПобачити одяг патріарха Йосифа Сліпого, світлини, побутові речі, родинну шаблю можна у музеї-садибі в рідному селі Блаженного Заздрість Теребовлянського району.

Атмосфера там спонукає до хороших думок і допомагає віднайти душевний спокій, кажуть відвідувачі музею. Їхня кількість щороку зростає.

Читайте також. Молодь у Тернополі закликали йти за Христом дорогою любові (Відео, Фото)

У спогадах Патріарх Йосиф Сліпий про свій край писав: “Моє рідне село називається Заздрість, кажуть тому, що довколишні міста і села завидували його багатству і говорили, що воно справді є оселею, медом і молоком пливучим”. У Заздрості діє духовно-меморіальний музей-садиба Патріарха. Його засновник – релігійне товариство українців-католиків “Свята Софія” США. Виконуючи волю Йосифа Сліпого, Романа Навроцька у 1995 р. викупила його батьківську землю і почала будову комплексу, який відкрили 13 вересня 1998 р. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

– Родина Сліпих була дуже багатою, однією із найзаможніших у цілій окрузі, тому вони мали все в достатку. Інтер’єр хати був багатим. До сьогодні зберігся бамбетель, така лава для сидіння , робота ручна, дуже цінна річ. Він стоїть праворуч у світлиці в котрій батько Патріарха, яким був війтом, приймав людей. Його батько був понад двадцять років війтом. Це була найбільш шанована родина в селі, – розказує сестра чину Святого Василія Великого сестра Зеновія.

Читайте також. Тернопіль: в Архикатедрі виставили роботи Теодозія Будуйкевича – шукають покупців-благодійників

Ось це найулюбленіша кімната Патріарха Йосифа.

– Коли він навчався, то завжди заходив в ось цю кімнату, сідав в якийсь кутик і читав книжки. Молився, готувався до вступу в семінарію. Є згадка родини, що це була його найулюбленіша кімната. І до тепер є згадки людей, які ще живуть, що через ось це віконечко він, будучи семінаристом і священиком, роздавав ікони діточкам, – говорить сестра Зеновія.

Щодня в садибу Патріарха Йосифа приїжджають майже 300 паломників. Тут часто бувають молодіжні групи, проводять реколекції, конференції. Місце народження Йосифа Сліпого, каже сестра Зеновія, надихає до добрих думок і допомагає віднайти душевний спокій.

Читайте також. На Тернопіллі згадували патріарха, який просив українців ніколи не втрачати віру (Відео)

– Найбільше люди прагнуть набратися сили з цієї святині, молитися на цьому місці, відчути той дух Патріарха Йосифа, який тут жив, тут народився, тут проходило його дитинство, його юність, тут він пізнавав Бога, любов до своєї країни. І немає людини, яка б звідси поверталася і не казала, який тут панує мир, душевний спокій, що тут хочеться взагалі залишитися жити.

– Цей комплекс якраз цим і відзначається – простотою, а з іншої сторони – сильним християнським закликом: не марнувати час, а старатися у ньому будувати себе, будувати країну, будувати родину і стреміти до Бога, – каже отець Андрій.

Пишаються тим, що живуть у селі, де народився Патріарх Йосиф Сліпий й самі мешканці Заздрості.