Щоб жити, а не виживати: яким насправді має бути прожитковий мінімум в Україні (Відео)

гроші-простягнуті до них рукиРеальний прожитковий мінімум в Україні має складати не 1200 грн, як зараз, не 1330 грн, як обіцяє з 1 вересня Уряд, а 2 тисячі 712 грн без податків, або ж понад 2 тисчі 900 грн з податками. Такі розрахунки не приховують у Міністерстві соціальної політики України.

Однак наразі про зростання мінімальних соцстандартів в Україні хоча б вдвічі навіть не йдеться.

Читайте також: На сьогодні прожитковий мінімум для працюючої людини повинен складати не менше 2 000 — Мінсоцполітики

Більше того – товари та їх кількість, які входять до споживчого кошика українців, востаннє переглядали 15 років тому. За цим, ще досить радянським документом, найбідніший українець купує собі зимовий одяг раз на 8 років, взуття – раз на 5, а в місяць з’їдає по 8 кілограмів картоплі і лише 400 грамів сметани.

Читайте також: Бюджетники і пенсіонери отримуватимуть більше вже з 1 вересня — Прем’єр повідомив українцям «добру новину» (Відео)

Тим часом лише з 1 вересня в Україні значно подорожчала електрика, алкоголь, інші компослуги та товари стрімко піднялися в ціні ще навесні та влітку. Гривня втратила в ціні щодо долара США за рік практично втричі. Купівельна спроможність українців також стрімко впала, адже зарплати та пенсії досі влада за рік не перераховувала та не індексувала.

Читайте також: Прожитковий мінімум в Україні зріс до 1330 грн, мінімальна зарплата — до 1378 грн

За твердженням глави Кабміну, отримувати з 1 вересня цього року більше, хоч і не набагато, грошей мають понад 12 мільйонів українців.

Однак поки що це лише обіцянки за 2 місяці до виборів - рішення Уряду ще має прийняти Верховна Рада, внісши зміни у держбюджет.

Читайте також: П’яниць поменшає, а бюджет зросте? В Україні від сьогодні дорожчає алкоголь

Тим часом станом на 1 вересня Уряд щойно збирався подавати такий проект змін до парламенту.

Читайте також: За світло українці платитимуть від сьогодні на чверть більше

Що і скільки нині коштує і чи можуть не те що жити, а вижити за гроші, які отримують, українці - досліджували журналісти ТСН.

Відео - ТСН.Тиждень за 30 серпня 2015 року.