Щоб всі так їли: Бірюков показав “експериментальне” харчування в українській армії (Фото)

У львівській Академії сухопутних військ, на Одеській береговій базі Військово-морських сил (ВМС) України і флагмані ВМС фрегат “Гетьман Сагайдачний” 16 вересня стартував експеримент з продовольчого забезпечення Збройних сил України (ЗСУ) з застосуванням процедури електронних торгів.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав радник президента України, помічник міністра оборони Юрій Бірюков, передає 112.ua.

Він уточнив, що експеримент охопив поки тільки 2650 осіб особового складу української армії. Цей пілотний проект буде діяти до 31 грудня 2015 р., а з 1 січня 2016 р. система запрацює на постійній основі.

Одне з нововведень – електронний каталог продуктів, що складається з 248 позицій.

Читайте також: На кого будуть схожі українські солдати влітку

“Це спеціально розроблена комп’ютерна програма, у якій начпрод формує меню (рецептури, технологічні карти приготування, калорійність і т. д. теж там є). Він зобов’язаний вибрати певну кількість калорій, він зобов’язаний замовити перше-друге-салат, компот, і при цьому він повинен зробити замовлення на певну суму на одну людину”, – пояснює у своєму Facebook співробітник відділу взаємодії по роботі з волонтерами Міноборони Діана Петреня.

Також були розроблені так звана “електронна стройова” (система електронного обліку військових, приймають їжу в їдальні) і “електронний склад” (облік надходження і витрачання продуктів).

Також Петреня повідомила, що кухарі та обслуговуючий персонал включаються в штати частин, частину з них складають військові, і цивільні особи.