Що про тристоронній тернопільський годинник розповідає французький сайт (Відео)

P9280013-nСтаття про історію виготовлення унікального тристороннього годинника у Тернополі з’явилася на французькому сайті – «Спадщина світового годинникарства».

В опублікованому матеріалі описано усі технічні деталі процесу реновації: від проектування до офіційного відкриття годинника у сквері на бульварі Т.Шевченка, повідомив сайт міської ради.

Читайте також. Нова “родзинка” Тернополя веде відлік часу по-європейськи (Відео, Фото)

У матеріалі вказано, що міський голова Тернополя Сергій Надал ініціював відновлення годинника, який після війни був зруйнований радянською владою. Мер знайшов мецената для фінансування цього проекту, тобто без затрат із міського бюджету.

Нагадаємо, відновлений тернопільський годинник унікальний тим, що він є другим у світі тристороннім вуличним всесезонним годинником, який має відкриті стрілки. Перший знаходиться у французькому місті Ам’єні.

Читайте також. Тернопіль скоро отримає “родзинку”, яку внесли до “Спадщини світового годинникарства”

– Варто зауважити, що на сайті також подані точні характеристики годинника, які надав майстер-годинникар Олексій Бурнаєв, – йдеться у повідомленні міської ради. – Так, повна висота конструкції – 6,45 метрів, колона має 4 м, діаметр циферблату – 1 метр, а сумарна вага годинника приблизно 100 кг.

Що відбувалося під час відкриття і освячення «родзинки» – на кадрах, відзнятих кореспондентом ІА «7 Днів-Україна» 28 вересня 2014 р.

Довідково. Ознайомитися із повним текстом матеріалу мовою оригіналу можна за посиланням: http://www.patrimoine-horloge.fr/ha-ternopil.html.

Софія Левицька