«Щедрість по-російськи»: Україні обіцяють повернути підводний човен на утилізацію

ПІдРосія обіцяє повернути Україні підводний човен “Запоріжжя”, який, як кажуть самі російські військові, давно морально застарів.

Дизель-електричний підводний човен “Запоріжжя” проекту 641 буде буде повернутий до складу ВМС України. Про це повідомили в Головному штабі ВМФ РФ, передає ТСН.

“Він може бути переданий Міністерству оборони України для подальшого використання на його розсуд або утилізацію”, – уточнив співрозмовник. За його словами, вік човна – 44 роки. За своїм бойовим можливостям він давно морально застарів і протягом кількох десятків років практично не виходив у море для виконання завдань.

Читайте також: Російські війська зосередились біля кордонів Харківщини та Чернігівщини

"Українська сторона періодично робила зусилля для повернення його в дію зусиллями судноремонтних підприємств. Однак ці заходи позитивного результату не дали", - сказав він.

При цьому екіпажу підводного човна "Запоріжжя" запропоновано продовжити службу у складі Чорноморського флоту, який найближчим часом поповниться шістьма новими підводними човнами, що будуються на підприємстві "Адміралтейські верфі" в Санкт-Петербурзі.