“Ще встигнемо пожити в Україні – демократичній, процвітаючій”, – тернополянин Григорій Головатий (Фото)

P4040002-nПенсіонери та ветерани органів внутрішніх справ Тернопільщини, залишившись поза службою, вирішили зорганізувати спілку, яка займалася б захистом їхніх прав та свобод.

За десять років вчорашні міліціонери зуміли твердо стати на ноги, а це означало, що кожен з них, у випадку потреби, може розраховувати на допомогу та захист ветеранської організації. Про це повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області.

Читайте також. Підприємці відремонтували важку техніку для міліцейських загонів Тернопілля (Фото)

– Та коли в державі запанував неспокій, ми зрозуміли – потрібно відкласти особисті турботи та клопоти, а долучитися до справи захисту Вітчизни, – каже голова обласної ветеранської організації Григорій Головатий.

«Долучитися до справи» – не порожні слова. Незважаючи на те, що ветеранська організація – об’єднання неприбуткове, пенсіонери знаходять кошти, аби вручити допомогу міліціонерам, які їдуть на схід, закупити для них речі першої необхідності.

– Ці гроші, – каже Григорій Головатий, – для когось – розділена пенсія чи особисті заощадження. Знаєте, настав такий період нашого життя, що ми, люди поважного віку, рідше задумуємося, чи матимемо завтра на хліб, ліки… Душу тривожить, як доживатимемо старість. Чи в своїй країні? Чи з мирним небом над головою? – роздумує полковник у відставці.

Та роздуми змінюються оптимізмом, і шістдесятирічний пенсіонер запевняє: «Ми обов’язково встигнемо пожити в Україні європейській, по-справжньому демократичній, вільній, процвітаючій».

Читайте також. Тернопільські міліціонери поїхали у зону АТО ловити сепаратистів (Відео)

Настрій голови ветеранської організації поділяють і його товариші. Регулярно вони збирають посильну допомогу для бійців АТО, бо вірять – їхні сини та онуки обов’язково повернуться непереможеними та живими й здоровими. Синами й онуками по-родинному зовуть не лише молоде покоління правоохоронців. У рядах добровольчих загонів і батальйонів дійсно служать рідні пенсіонерів і ветеранів.

Свого сина Віталія двічі виряджала на схід родина відставного полковника з Тернополя Михайла Смаля. Із нетерпінням чекає на повернення спецпризначенця Андрія сімя Дреботів із Тернопільського району. Пишається мужністю свого нащадка Володимира голова ветеранської організації Зборівщини Роман Свідинський. Достойно продовжує батьківську справу син колишнього начальника зборівської міліції Володимир Гунько. За таких, як їхні сини, й вболівають ветерани тернопільської міліції.

Читайте також. Трьох міліціонерів на Тернопіллі звільнили за порушення присяги (Відео)

Григорій Головатий розповідає, що з початку військових дій на сході члени ветеранської організації пожертвували понад 50 тисяч гривень.

– Під час першої ротації ветеранська організація виділила п’ять тисяч гривень допомоги, – звітує пан Головатий. – Але розуміючи, що членських внесків замало, аби суттєво допомагати нашим захисникам, на засіданні ради ми прийняли рішення про збір коштів. Бійцям, які їхали в зону АТО в числі другої ротації, ми придбали взуття та продукти уже на 15 тисяч гривень. Наступна зміна захисників отримала від нас термобілизну. Осторонь доброї справи не залишаються й районні ветеранські осередки. Допомагають хто чим може.

Вразив вчинок 94-річного ветерана тернопільської міліції Миколи Кононова. Дізнавшись, що п’ятеро правоохоронців повернулися зі сходу з пораненнями, колишній міліціонер, який пройшов горнило Другої світової війни, пожертвував на їхнє лікування частину своєї пенсії. Своїм прикладом жертовності ветерани спонукають до благодійності й інших небайдужих людей. Так, нещодавно жителі Козівського району на прохання колишніх правоохоронців зібрали та передали в зону АТО майже 10 тонн допомоги.

– Люди несли усе, чим багаті, – розповідає голова ветеранської організації. – Овочі, консервацію, крупи, макарони, теплі речі, миючі засоби. Усе – для своїх захисників, усе – для перемоги.

Читайте також. Міліція Тернопілля ввійшла у п’ятірку кращих, а Василя Облещука люструють? (Відео)

А її, таку довгоочікувану, нині на Луганщині та Донеччині відстоюють майже дві сотні тернопільських правоохоронців. Є серед них й ті, хто ще вчора скинув міліцейський мундир і пішов на заслужений відпочинок, а сьогодні одягнув камуфляж добровольців і міцно тримає у руках зброю. Загалом одинадцятеро пенсіонерів органів внутрішніх справ Тернопільщини стали добровольцями спецбатальйону «Тернопіль».

Софія Левицька