СБУ затримала бойовика, який перевозив російський “Бук” на точку пострілу по МН17 5 років тому (Відео)

17 липня 2014 Донбас
Боїнг після збиття – 17 липня 2014, Донбас

Встановити особу цього бойовика і затримати його українським спецслужбам вдалося ще 2 роки тому.

Як заявив сьогодні на брифінгу представник СБУ, втановити особу цього підозрюваного вдалося завдяки відео, яке очивидці зняли 5 років тому на Донбасі, фіксуючи переміщення величезного військового комплексу в ніч на 17 липня.

Читайте також: Міжнародна слідча група назвала імена підозрюваних у збитті Боїнга на Донбасі — СБУ вже оголосила їм підозру. Повна версія брифінгу в Утрехті (Відео)

Саме завдяки подібним відео в ході розслідування СБУ та Міжнародній слідчій групі вдалося з’ясувати, що тягач, який віз із кордону з Росією ЗРК “Бук” армії РФ, був з Донецька.

“Завдяки цьому відео з телефона ми встановили, кому належить цей трейлер. Ми встановили особу з числа бойовиків, яка забрала його на автопідприємстві в Донецьку. За 3 роки нам вдалося цю особу, яка нічого не підозрювала, що ми про нього знаємо, затримати, коли він перетинав кордон на підконтрольній нам території з РФ. Ми його затримали, зараз він відбуває покарання тут, в Україні”, – сказав заступник начальника Головного слідчого управління СБУ Віталій Маяков.

Всі подробиці про затримання водія, які віз смертельну рсоійську ракету для обстрілу цивільного лайнера та загалом про хід розслідування СБУ цієї справи – у повній версії брифінгу представника СБУ в відео Ukraine Crisis Media Center