СБУ затримала в Києві куратора “ДНР” від ГРУ РФ, який причетний до збиття МН-17 (Відео)

СБУ затримала в Києві громадянина України К., який у 2014-2020 роках здійснював функції одного з “кураторів” керівників самопроголошеної “ДНР” за лінією Головного розвідувального управління Генерального Штабу Збройних сил Росії.

Як заявили в СБУ, затриманому громадянину України інкримінується скоєння злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України (Створення терористичної групи чи терористичної організації). Найближчим часом йому буде вручено повідомлення про підозру.

За даними українських спецслужб, як позаштатний представник спецслужб РФ затриманий брав активну участь у створенні так званого “Розвідувального управління ДНР” та інших підрозділів зазначеної терористичної організації.

У розпорядженні СБУ є записи телефонних розмов К., які розкривають подробиці міжвідомчих війн між ГРУ та ФСБ за контроль над “керівниками” терористичної організації “ДНР”. Частину цих записів СБУ опублікувала.

“Фігуранти записів у свої розмовах згадують прізвища директора ФСБ Олександра Бортнікова та його заступників Андрія Бурлаки і Сергія Смірнова, помічника президента РФ Владислава Суркова, керівників “ДНР” Олександра Захарченка, Олександра Бородая та інших. Також важлива частина оприлюднених записів – розмови К. із генерал-майором ГРУ Сергієм Дубінським (позивний “Хмурий”) та Леонідом Харченком (позивний “Крот”), яких оголошено у міжнародний розшук у справі рейсу MH17, збитого в липні 2014 року”, – сказано в повідомленні СБУ.