СБУ затримала підручного “Стрєлка” “Сосну”

Бойовик в шоломі ДНР6 липня Департамент контррозвідки спільно з УСБУ в Херсонській області на ПП «Чонгар» припинив протиправну діяльність одного з керівників бойовиків так званої «ДНР» громадянина України Ковальчука Володимира Володимировича, 30.04.1967 р.н., на прізвисько «Сосна», який є близьким до керівника терористів «Стрєлка».

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Затримання терориста відбулося під час спроби перетину ним адміністративного кордону між АРК та материковою частиною України.

«Сосна» – активний співучасник організації т.зв. «Донецької народної республіки». Брав участь в бойових діях на боці сепаратистів в Донецькому регіоні, здійснював загальну координацію дій інформаторів терористів, узагальнював отриману від них розвідувальну інформацію, передавав її керівництву батальйону «Восток» для використання у діях проти українських силовиків.

Крім цього, «Сосна» намагався організувати вивіз до РФ радіолокаційного комплексу дальнього виявлення «Кольчуга», який захопили терористи у Донецьку, на ВАТ «Топаз».

У травні-червні 2014 року безпосередньо здійснював відправку до таборів ГРУ ГШ ЗС РФ донецьких сепаратистів з метою бойової підготовки останніх.

Матеріали стосовно «Сосни» передані до слідчих органів СБ України, приймається рішення щодо відкриття кримінального провадження.