СБУ затримала бойовика “Якута-снайпера” (Фото)

 1Служба безпеки України встановлює та притягує до кримінальної відповідальності учасників бандформувань, які фінансуються та керуються спецслужбами РФ на Сході України. Про це повідомили у прес-центрі СБУ.

Встановлено особу одного з ватажків бойовиків на прізвисько “Якут-снайпер”, група якого за завданням спеціальних служб РФ чинить збройний опір силам АТО та тероризує мирне населення у Донецької області.

“Якут” — громадянин України Сяткін Денис Володимирович, 1972 р.н., уродженець м. Магнітогорськ Челябінської області Росії.

У лютому-березні ц.р. він вчиняв протиправні дії у складі незаконного воєнізованого формування, яке брало участь в окупації АР Крим російськими військовими, особисто знімав український державний прапор з будівлі міськвиконкому у Сімферополі.

Згодом під керівництвом свого куратора з ФСБ РФ капітана Олександра Обера бойовик готувався до перекидання на схід України для організації терактів та диверсій. “Якут” пройшов спеціальне навчання на тренувальній базі спецслужб РФ під Ростовом.

Встановлено, що 20 червня ц.р. група Сяткіна-“Якута” незаконно перетнула державний кордон України в районі населеного пункту Дмитрівка Донецької області у складі колони російської військової техніки (5 танків, 7 БМП та декілька КАМАЗів).

Наприкінці червня, “Якут” та його бандити підступно обстрілювали позиції сил АТО у Сніжнянському районі Донецької області. За вчинені злочини бойовики отримували плату до двох тисяч доларів США.

За отриманими СБУ даними, після відновлення бойових дій у зоні АТО бандит вирішив тікати, підбурюючі до цього інших терористів.