СБУ взяла кур’єра з травневим планом провокацій, фінансованих Азаровим

Лубківський Маркіян на фоні напису СБУСБУ затримала кур’єра з планом провокації на 14 травня, що фінансується екс-прем’єром Миколою Азаровим. Про це в ході брифінгу заявив радник голови СБУ Маркіян Лубківський, повідомляє 112.ua.

“29 квітня поблизу Центрального залізничного вокзалу був затриманий головний кур’єр, який залізничним потягом Москва-Одеса прибув до Києва з РФ. Під час обшуку за місцем проживання кур’єра у нього було вилучено тротилові шашки по 200 грам кожна та близько 500 листівок із закликом взяти участь у протестних акціях 1 травня. Також знайдені флеш-накопичувачі і, як один з доказів, виявлено роздрукований на папері план заходів з проведення у столиці 14 травня маршу під назвою “Порошенка і Яценюка у відставку”, – розповів Лубківський.

"Цей план був отриманий кур'єром в Москві. Під час допиту встановлено, що він є основним координатором зазначених акцій протесту, які безпосередньо фінансується так званим офісом колишнього прем'єр-міністра Миколи Азарова і екс-народних депутатів Царьова, Олійника, які в цей час знаходяться в Москві. Взяті свідчення зі всіх осіб, які на платній основі організовували залучення людей до псевдопротестних акцій. Вони підтвердили факт організації акцій на платній основі - "Маршу білих хусточок", - зазначив радник голови СБУ.

Нагадаємо, раніше СБУ зареєструвала кримінальне провадження за ст. 110-2 ч. 2 Кримінального кодексу України за фактом фінансування акцій протесту шахтарів у Києві. В СБУ повідомили, затримуються також "кур'єри", які доставляли до Києва готівку від екс-прем'єр-міністра України Азарова для фінансування акцій так званих "Білих хусточок", що намагалися долучитися до акцій шахтарів.

Зазначимо, що сам екс-прем'єр Азаров спростовує звинувачення СБУ щодо фінансуванню акцій із дестабілізації ситуації в Україні.