СБУ підозрює головного “антивакцинатора” в захопленні влади в Україні

Остап Стахів. Фото з ФБ опублікувала “УП”

Служба безпеки України повідомила про підозру лідеру “антивакцинаторів” і заблокувала всеукраїнську мережу з підготовки захоплення влади в Україні. 

Про це з посиланням на пресцентр СБУ, та свого співрозмовника в правоохоронних органах повідомляє “Українська правда“. За даними джерела видання, йдеться про Остапа Стахіва та Михайла Милостивого, хоч правоохоронці не називають імен підозрюваних.

СБУ проінформувала, що блокувала деструктивну діяльність антукраїнської мережі, яка під "антивакцинаторськими" гаслами намагалася дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в державі. Так, зловмисники закликали до насильницької зміни конституційного ладу. За попередньою інформацією, їхні дії координували російські куратори.

16 листопада спецслужба провела низку синхронних спецоперацій у кількох регіонах України. Діяльність антиукраїнського угруповання припинено, наголошують в СБУ.

Лідеру так званих "антивакцинаторів" та ще одному фігуранту провадження, громадянину РФ, повідомлено про підозру за ст. 109 Кримінального кодексу України (Дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також змова про вчинення таких дій).

"У розпорядженні СБУ є беззаперечні докази причетності фігурантів до протиправної діяльності, у тому числі листування, у ході якого зловмисники підшукували зброю та співучасників, що мали захоплювати владу у відповідних регіонах. Потім вони збиралися створити на території України власні територіальні громади із «власною міліцією» та «економікою».

Під час санкціонованих обшуків вилучено докази, які вказують на можливе фінансування їх діяльності представниками РФ", - йдеться в повідомленні СБУ.

Тривають слідчі дії.