Саша Боровик: “Система хвора – це однозначно”. Інтерв’ю з першим іноземцем, який пішов з Уряду України (Відео)

Фото - baskerville.zp.ua
Фото – baskerville.zp.ua

За останні рік-півтора Україні вдалося зробити дуже багато. Так вважає Саша Боровик – уродженець Львова з освітою Гарварда, який у березні отримав громадянство України, аби працювати в Кабінеті міністрів. Думав, що три місяці працює першим заступником міністра економіки. Виявилось – радником. Саша Боровик з Уряду України 14 травня пішов.

“Ми усвідомили, як ми погано стоїмо на ногах і як низько ми впали. В принципі, ми починаємо розуміти, що для цього потрібно робити, але ми боїмося, і у нас ще немає політичної волі для того, щоб це все зробити”, – сказав Саша Боровик про успіхи України та українців за станні 1,5 року у великому інтерв’ю телеканалу “112 Україна“.

Розповів про те, якою бачить ситуацію в уряді, чи варто боятися дефолту, як його ще у Львові вербувало КГБ СРСР.

Раніше Саша Боровик більше десяти років працював у корпорації Microsoft, де відповідав за юридичні питання в країнах центральної та східної Європи. Він здобув юридичну освіту в Гарвардському університеті, куди вступив після навчання в празькому університеті. До Європи Боровик потрапив 25 років тому. Навесні 1990 року, будучи студентом факультету іноземних мов Львівського університету, він виїхав до Праги за підробленими документами студента хіміко-технологічного факультету МДУ і назад не повернувся. У той час Саші Боровику був 21 рік.