Санкції не діють, змінити поведінку Росії може лише надання зброї Україні – Пентагон

звантаженняСанкції США та ЄС, накладені на Росію через її агресію в Україні та анексію Криму чинять значний вплив на російську економіку, однак не обмежують подальшої російської інтервенції, тому Сполученим Штатам слід переглянути свою стратегію примушення Путіна до миру.

Про це заявила в середу під час слухань у Палаті представників США щодо загроз безпеці в Європі заступник міністра оборони Крістін Уормут, передає “Укрінформ”.

“Існує необхідність переглянути загальний пакет стратегії “накладення ціни” на Росію, а також підтримки України, щоб побачити, чи можемо ми змінити розрахунки”, – зауважила представник Пентагону.

Вона пояснила, що санкції проти Росії мають свій вплив.

"Ми чуємо, наприклад, все більше невдоволень олігархів, які досі були дуже прихильні до Путіна", - зауважила вона, додавши, що російські товстосуми "стурбовані впливом, який вони мають на їхній бізнес, на власні фінансові холдинги". Водночас, підкреслила Уормут, це так і не змінило агресивної поведінки Росії, "що викликає велике занепокоєння".

У цьому зв'язку, на думку представника Пентагону, ситуацію могли б змінити поставки зброї в Україну.

"Ведуться різні дискусії щодо забезпечення оборонною летальною допомогою з метою, знову ж таки, підвищення вартості для Росії. Але не в тому сенсі, щоб докорінно змінити військовий баланс, а спробувати дати Україні більше можливостей захищати себе від агресії сепаратистів", - зазначила Уормут.

Відповідаючи на запитання законодавців, як може відреагувати на це Росія, чиновник зауважила: "Звичайно, ми не знаємо, якою буде реакція Росії. Однак те, що ми допоки робимо, не змінює результату", - зазначила заступник глави Пентагону, запропонувавши "вжити інші заходи".