Санкції ЄС “повисли” над Росією “дамокловим мечем”: і запроваджені, і в дію поки не вступили

санкції ЄС-прапор Росії і ЄСЄвросоюз ухвалив новий пакет економічних санкцій проти Росії. Проте вони мають набрати чинності лише за кілька днів або бути переглянуті, залежно від розвитку ситуації на Донбасі, пише DW.

Європейський Союз ухвалив рішення про запровадження нового пакету економічних санкцій проти Росії. Про це у понеділок, 8 вересня, повідомила інформагенція Reuters з посиланням на заяву президента Європейської Ради Германа ван Ромпея. Утім, нові санкції наберуть чинності лише за кілька днів, уточнив він. Така затримка лишає час для оцінки реалізації домовленостей про припинення вогню на Донбасі. “Залежно від ситуації на місцях, ЄС готовий переглянути узгоджені санкції в цілому або частково”, – додав він, зазначивши, що таким чином ЄС хоче заохотити Росію до зміни курсу на дестабілізацію ситуації в Східній України.

Як відомо, незважаючи на фактичне узгодження нових санкцій проти Москви ще 5 вересня, оголошене на понеділок формальне ухвалення штрафних заходів до останнього моменту затягувалося.

Від низки країн Євросоюзу лунали побоювання щодо можливих наслідків нових санкцій. Своє занепокоєння з цього приводу в понеділок висловив прем’єр-міністр Фінляндії Александер Стубб. Зокрема, він висловив стурбованість стосовно потенційних контрзаходів з боку Москви, повідомляє інформагентство dpa.

Після узгодження нових штрафних заходів ЄС проти Росії повідомлялося, що вони поширюватимуться на ті ж сфери, що й секторальні санкції, застосовані наприкінці липня. Зокрема, передбачається, що російським банкам і підприємствам - передусім в оборонній сфері та сфері нафтовидобутку - буде обмежений доступ до європейських фінансових ринків. Окрім того, йдеться про можливе обмеження доступу до послуг європейських енергетичних компаній, а також запровадження додаткових заборон на поставки в Росію озброєнь,певних технологій і товарів, які можуть використовуватися з воєнною метою.