Санкції України проти Медведчука: все, що відомо про причини і наслідки (Відео)

Україна за фінансування тероризму запровадила санкції проти 8 осіб і 19-ти юридичних осіб, пов’язаних із кумом Путіна українським політиком Віктором Медведчуком.

Перелік об’єктів і осіб, щодо яких запроваджені санкції, містять додатки до рішення РНБО України, яке Указом від 19 лютого ввів в дію Президент України. Ці додатки опубліковані на сайті Президента України.

Як повідомляють Факти тижня ICTV, запровадження санкцій проти Медведчука та його дружини стало продовженням політики України, за якою тижнем раніше санкції були запроваджені проти трьох проросійських телеканалів в Україні і його юридичного власника-соратника Медведчука Козака. Тепер же санкції запроваджені й проти цивільної дружини Тараса Козака, яка є юридичним власником підприємств, підозрюваних Україною у фінансуванні тероризму.

"Пані Марченко і дружина пана Козака проходять у рішенні РНБО не як дружини цих двох політиків, а як співвласники бізнесу, який, на думку СБУ і РНБО України, здійснював фінансування тероризму", - наголошує політолог Олег Саакян.

Зокрема, Оксані Марченко та цивільній дружині Козака Наталії Лавренюк, щодо яких запроваджені санкції, належить нафтопереробний завод, що розташований у РФ за 14 кілометрів від кордону з Україною. Саме цей завод у Ростовській області Росії, вважають у СБУ та РНБО України, постачає пальне проросійським бойовикам на окупованому Донбасі.

Загалом же, за даними журналістських розслідувань, Віктору Медведчуку та його дружині Оксані Марченко належать 97 компаній, переважна більшість з яких - офшорні.

Читайте також: Санкції проти телеканалів Медведчука: експерти назвали наступний обов’язковий крок у справі (Відео)

Все, що відомо про причини і наслідки запровадження санкцій проти Віктора Медведчука і його близького оточення, - у сюжеті Факти тижня ICTV