Самооборона Тернопільщини відзначила річницю та розпочали нові акції (Фото)

зігрійРічницю створення Самооборони Майдану Тернопільщини відзначили сьогодні, 30 листопада. З нагоди цієї події відбулися піша хода містом, молебень, розваги на Театральному майдані.

Звісно, не обійшлося і без згадки про річницю побиття мирних мітингувальників на Майдані у Києві. У Марші Гідності взяли участь самооборонці зі всієї області. Взяли участь у заходах також кілька депутатів місцевих рад і навіть нардепи (див. фото – прим.)

Читайте також. У Тернополі пройде Марш Гідності — нагадування для… чиновників

– Вітаю всіх, причетних до самоорганізації суспільства, яке організувалося та повстало проти бандитської влади. Громада пробудилася від сплячки та дрімоти, проявивши при цьому зразки високої організованості та порядку, – вітає всіх активіст Самооборони Олександр Варакута.

На своїй сторінці у «Фейсбук» він написав таке: «Перші мирні протести суспільства проходили без особливих протистоянь, а коли бандити при владі почали провокувати безлад та організували “тітушок” та інші бандитські технології, суспільство протиставило цьому “бєзпрєдєлу” – перші підрозділи НАРОДНОЇ ОХОРОНИ ПОРЯДКУ та інші добровільні волонтерські загони із забезпечення мирних зібрань громади. Так тривало два місяці. Люди чекали, коли влада почує їх.

Читайте також. У Чорткові діє філія Логістичного центру допомоги бійцям АТО (Фото, Відео)

Не почула, та й не хотіла чути. І тоді вступив у силу “план Б”. Розстріли та силове придушення активістів та мирних зібрань. Утворюються перші загони Самооборони майданів по всіх містах України. Власне, це й стало народженням Самооборони, яка стала першою на захист громади, а не бандитської влади. Перші батальйони територіальної оборони та Національної гвардії були сформовані з цих патріотів, які в подальшому проходили певні вишколи та доукомплектовували батальйони захисту територіальної цілісності України…»

Від Театрального майдану хода рушила до площі Героїв Євромайдану. Там відбулася панахида за загиблими Героями України, яку провів капелан Самооборони Тернопільщини отець Іван Гуня. Опісля учасники ходи рушили до управління УМВС в Тернопільській області, де провели короткий мітинг. На мітингу самооборонці висловили своє незадоволення з приводу того, що заступники очільника міліції в області, які підпадають під пряму дію Закону «Про очищення влади», тобто під люстрацію, до сих пір перебувають на посадах. Активісти Самооборони подали відповідне звернення до керівництва обласного управління УМВС.

– Марш Гідності Самооборона провели, аби відзначити пам’ятну дату, вшанувати полеглих Героїв, побратимів. Та, крім того, марш має на меті показати суспільству та новим і старим чиновникам, що майданівські сили працюють і сьогодні. Після виборів будуть призначатися нові очільники владних структур, міліції, прокуратури. Вимога Самооборони – щоб ці призначення були публічними та підлягали попереднім громадським обговоренням, – говорить комендант обласної Самооборони Майдану Іван Ковалик. – Наше завдання – не допустити до владних і силових кабінетів чиновників, які себе уже скомпрометували.

Довідково. Самооборона розпочала акцію «Зігрій бійця. Зв’яжи для нього шкарпетки». Матеріали та консультації за телефоном – 098-596-26-80. Адреса Штабу Самооборони: вул. Грушевського, 1 (біля школи №3). Крім того, просять негайно зголоситися усіх, хто може і вміє шити на швейних машинах, для забезпечення бійців білизною та маскхалатами.

Фото – Олег Вітвіцький («Фейсбук») і Самооборона Майдану